Rivo Sarapik • 24. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Äriplaan 2015: kui suur tuleb kasv?

Täna konverentsil Äriplaan 2015 esinevad ettevõtjad prognoosivad Eestile järgmiseks aastaks kasvu. Kui suurt, selles jäädakse eriarvamusele.

Äripäev küsis täna konverentsil esinevatelt ettevõtjatelt, millist kasvu või kahanemist prognoosivad Eesti majandusele järgmisel aastal.

Ain Hanschmidt (Tallinki suuromanik): arvestades statistilise metoodika täiustumist, siis arvan, et Eesti majandus järgmisel aastal kasvab. Juhul, kui Euroopa Liidu ja Venemaa suhted halvenevad, siis toob see kaasa majanduslanguse.

Heiti Hääl (Alexela suuromanik): prognoosiks tagasihoidlikku kasvu.

Mailis Lintlom (Windoori omanik): Eesti majanduse kasv jääb alla 0,5%.

Kristjan Rahu (Utilitase omanik): usun, et jõuame plussi, kuna tänavu ei ole erilist kasvu oodata. Lisaks on SKP arvestamise põhimõtted muutunud.

Vladimir Funtikov (Creative Mobile`i asutaja): ma ei ole pädev numbreid välja tooma, aga me loodame olla märkimisväärne majanduskasvu panustaja.

Aivar Rehe (Danske Banki juht): näeme majanduskasvus siiski „rohelist“ numbrit, kuid majanduskasv on väike. Hindan, et see tuleb alla 1,5%.

TASUB TEADA: Millega veel järgmise aasta plaane tehes arvestada, sellest saab lugeda Äripäeva veebiuudistest täna ning konverentsi ettekandeid täismahus homses Äripäeva paberlehes.

MIS ON MIS: konverents Äriplaan 2015

Eesti suurim majanduskonverents.

Esinevad mõjuvõimsad kohalikul turul tegutsevad ettevõtjad, kes räägivad oma ootustest ja hirmudest ning eelarvest ja äriplaanist järgmiseks aastaks.

16. korda toimuva konverentsi esinejate seas on tänavu Alexela suuromanik Heiti Hääl, Windoori omanik Mailis Lintlom, Creative Mobile’i suuromanik Vladimir Funtikov, Sampo Groupi, Nordea ja UPM-Kymmene nõukogude esimees Björn Wahlroos, Tolaram Groupi Balti juht Sonny Aswani, LHV Groupi suuromanik Rain Lõhmus, Utilitase omanik Kristjan Rahu, Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt.

Konverentsi kuulajate seas on valdavalt ettevõtete tippjuhid, konverentsi kava ja osalejate täieneva nimekirja leiab siit. Konverentsi toetavad Manpower, Elion, Danske Bank ja EMT. Järgmise aasta Äriplaani konverents toimub 30. septembril 2015 samuti Nordea kontserdimajas. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt