24. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Ossinovski tõstab õpetajate miinimumpalka

Ehkki haridustoetuse detailid pole veel lõpuni kokku lepitud, võib haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul juba täna öelda, et õpetajate miinimumpalk tõuseb järgmisel aastal 800 euro pealt vähemalt 880 euroni.

„Veelgi olulisem on õpetajate palgatoetuse 8protsendine tõus, mis lubaks ainuüksi riigi toetusest maksta järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1050 eurost brutopalka,“ selgitas minister Ossinovski pressiteate vahendusel.

„Õpetajate palgatõusu jaoks eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest täiendavaid vahendeid 4,5%. Mõistagi, kuna õpetajate palk on haridusministeeriumi selge prioriteet, siis polnud nii madal õpetajate palgatõus kuidagi aktsepteeritav. Seepärast vaatasime ümber haldusala kulutused ning suutsime seeläbi leida täiendavalt 3,6% õpetajate palgafondi suurendamiseks,“ lausus Ossinovski.

Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni. Lõviosa haridustoetuse kasvust läheb õpetajate palkadesse. Haridustoetuse täpsed summad selguvad novembri lõpus, mil fikseeritakse õpilaste arv, mille alusel järgmise aasta toetust jagatakse.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks haridustoetust, millest ligi 80% moodustab õpetajate palgatoetus. Haridustoetuse sees on lisaks õpetajate palgatoetusele ka õppealajuhatajate ja koolijuhtide töötasu, täienduskoolituse, investeeringute, õppekirjanduse ja põhikooliõpilaste koolilõuna toetus. Järgmisest aastast lisandub koolilõuna toetus ka gümnaasiumiõpilastele, mille tarvis eraldab riik täiendavalt 3 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt