25 september 2014

Puhkepäev. Päev täis muusikat

1. oktoobril toimuva Muusikapäeva raames kohtuvad muusikud ja kuulajad nii traditsioonilistes kontserdisaalides kui ka ebatraditsioonilistes paikades üle Eesti – seal, kus tavaliselt kontserte ei korraldata.

Kontserdid kummalistes paikades saavad teoks Eestis teist aastat järjest toimuva Muusikapäeva raames, mis on omakorda inspiratsiooni ammutanud 1. oktoobril toimuvast rahvusvahelisest muusikapäevast, mille juured ulatuvad aastasse 1975. Tänavu Eestis toimuva Muusikapäeva programm on õige tihe – kokku saab ühe päeva jooksul teoks üle 130 lühikontserdi.

Ürituse ühe korraldaja Paula Toomeli sõnul soovivad korraldajad hoida Muusikapäeva žanriliselt võimalikult mitmekesisena, seetõttu astuvad üles nii pärimus-, džäss- kui ka klassikalise muusika kooslused ja koorid. “Me ei soovi seada muusikale piire – oluline ei ole siinkohal mitte žanrilisus, vaid muusika iseeneses ja see, et kuulajad ja muusikud saaksid seda päeva nautida,” märkis Toomel.

Huvitavad kontserdipaigad. Põnevamateks kontserdipaikadeks, kus kontserte kuuleb, võib nimetada Tartu vanglat, Tallinna trolli nr 6, MyFitnessi spordisaali, Rakvere lihakombinaati, Elroni rongi, sõjaväeosasid ning ka õhus toimuvat kontserti Eesti Kaitseväe sõjalennukis “An-2”.

Turvalisuse kaalutlustel ei ole kõik nimetatud kontserdid küll vaba ligipääsuga, vaid mõeldud asutusesisesele kuulajaskonnale, ent näiteks lennukikontserdist saab tavakuulaja osa Postimees Online’i otseülekande vahendusel kolmapäeval kl 12.

“Soovime Muusikapäevale läheneda igal aastal värske pilguga ning uue nurga alt. Kontserdipaikade puhul peame oluliseks, et kõik osaleksid projektis heast tahtest, seega arvestame nende paikadega, kellel on soov ja huvi Muusikapäeva programmis osaleda. Soovime muusikale tähelepanu juhtimiseks panna kõlama lisaks traditsioonilistele kontserdipaikadele ka kohad, kus seda oodata ei oskaks,” valgustas programmi kujunemist Muusikapäeva korraldusmeeskonda kuuluv Marili Jõgi.

Kõigile tasuta. Kõik Muusikapäeva kontserdid toimuvad eranditult tasuta. Muusikud esinevad tasuta ning seda kontserdikohtades, mis on andnud ruumid selle ürituse jaoks tasuta kasutamiseks.

Kontserdid on jaotatud avatud kontsertideks ning asutusesisesteks kontsertideks lähtuvalt kontserdipaiga spetsiifikast. Päeva tippsündmuseks on Muusikapreemiate tseremoonia Škoda jäähallis, kuhu pääsevad küll vaid kutsetega külalised, ent kõik muusikasõbrad saavad tseremooniat jälgida ETV otseülekande vahendusel 1. oktoobri õhtul algusega kell 19.

Kuigi Muusikapäeva tähistamine sellises vormis toimub Eestis alles teist aastat, annab päev oma mastaabilt – kontsertide ja esinejate arvult – välja suure festivali mõõtmed.

 

Festival

Muusikapäev

1.10 Eesti erinevais paigusPiletid: tasutawww.muusikapäev.ee

Hetkel kuum