13. oktoober 2014
Jaga lugu:

Venemaa majandusminister: Venemaale on kasumlik investeerida

Venemaa majandus
Venemaa majandus  Foto: Bloomberg

Venemaa majandusminister Anton Siluanov tegi avalduse, milles kinnitas investoritele, kes plaanivad Venemaal äri ajada, et riik on jätkuvalt turvaline ja väga kasumlik.

Alates märtsist Venemaale kehtestatud sanktsioonid on riigi jaoks äärmiselt valusaks osutunud. Rubla on USA dollari suhtes teinud 18% languse ning tänu sanktsioonidele on ettevõtete ligipääs dollaritele ja eurodele keeruliseks muutunud; välisvaluuta on vajalik firmade välisvõlakohustuste tasumiseks.

Venemaa ja Lääne suhete allakäik on Venemaal viinud kapitali väljavoolamiseni.

“Me seisame silmitsi geopoliitilise šokiga ning kogeme kunstlikke piiranguid, mis Venemaa suhtes rakendatud on, kuid loodame, et neid piiranguid lõdvendatakse ning me tervitame taaskord Venemaal välisinvestoreid ja algab investeerimine,” sõnas Siluanov intervjuus.

Ta püüdis hajutada hirme, et Venemaa ettevõtted võivad loobuda oma võlakohustuste täitmisest, kui nad ei suuda Lääne kapitaliturgudele ligi pääseda. Nii riigi valitsusel kui keskpangal on tema sõnul suured välisvaluuta reservid.

“Pole kahtlustki, et rakendatud sanktsioonid mõjutavad kapitalivoolu ning mõned suured Venemaa ettevõtted, millel on suured investeerimisprojektid, seisavad silmitsi kapitaliturust tulenevate rahastamisprobleemidega,” märkis ta.

Siluanovi sõnul kohtus ta grupi välisinvestoritega Washington DC-s ning üritas neid veenda selles, et Venemaa on suurepärane koht, kuhu investeerida ning kutsus investoreid Venemaale äri tegema.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt