Äripäev • 20. juuli 2015 kell 11:34

Autorollo kanditi tühjaks panga silme all

Juuni lõpus otsustas Tallinna ringkonnakohus, et Siim Roode tegutses Autorollos Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannuse korraldusel.  Foto: Andras Kralla

Autorollo pankrotis üle 300 000 euro kaotanud Kredex teadis ettevõttes toimuvatest ja võlausaldajaid ninapidi vedanud vangerdustest, kuid ei võtnud midagi ette.

Dokumendid näitavad, et Swedbank hoiatas varakult Kredexit, et toimumas on kantimine, aga ette keegi midagi ei võtnud, sest selline firmade likvideerimine olevat Eestis tavaks, kirjutas Delfi.

Kantimiseks kasutatud tehingute rida algas 2010. aasta 17. mail ja lõppes sama aasta 22. novembril, mil rea tehingutega Siim Roode ettevõtte vara, neli veokit ja üheksa haagist, ettevõttest välja vangerdas.

30. juunil 2010 saatis Swedbanki suurkliendihaldur Kredexi juristile kirja, milles hoiatas kantimise eest. "Täna kohtusin Roodega. Põhimõtteliselt on ta hakanud tegelema ettevõtte likvideerimise/kantimisega. Majandustegevus puudub, omakapital negatiivne (ca 400K)! Likviidsed vahendid ettevõttel puuduvad."

Autorollo omanik oli 26. aprillini 2010. aastal Väino Pentus. Juuni lõpus otsustas Tallinna ringkonnakohus, et tema tütar Keit Pentus-Rosimannus koos abikaasa Rain Rosimannusega korraldasid ettevõtte tühjakskantimise. Selleks tõid nad firmasse advokaat Siim Roode, kellest sai ettevõtte uus omanik 26. aprillil 2010.

Loe pikemalt Delfi artiklist.

Hetkel kuum