Äripäev • 26. august 2015 kell 11:00

Tallinna Sadama juhte hoiti vägisi ametis

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali  Foto: Raul Mee, Äripäev

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul jäid Ain Kaljurand ja Allan Kiil ametisse tema ametiajal selleks, et mitte uurimistoiminguid segada.

Michal ütles Delfi Ärilehele, et on olnud teadlik käimasolevast uurimisest ning eeldab, et Ain Kaljurand ja Allan Kiil esitavad täna ise oma lahkumisavaldused. Michal lisas, et on olnud kontaktis ka Sadama nõukoguga ja koos leiti, et juhtimist peaks kuni uute juhtide leidmiseni jätkama firma finantsjuht Marko Raid.

Seevastu Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer ütles Äripäevale, et sai uurimisest teada täna hommikul, kui Tallinna Sadama kontoris alustati läbiotsimist. „Homne korraline nõukogu koosolek oli planeeritud hoopis teiste päevakorrapunktidega, aga nüüd saab see teise varjundi,“ lisas Holsmer.

Täna pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili. Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul.

Aasta tagasi, mil sadamale püüti leida uut juhtkonda, osutusid tagasivalituks juba aastaid sadamat juhtinud Kaljurand ja Kiil. Kandidaatide seast, kes saatsid Tallinna Sadama kaheliikmelisse juhatusse kandideerimiseks oma CV ning kirjutasid essee sellest, kuidas nad näevad sadamat 20 aasta pärast, olid Kiil ja Kaljurand parimad valikud, ütles Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer toona.

Seejuures sai sadama juhtkond alles äsja ka kopsakat palgalisa. Nii Tallinna Sadama juhatuse esimehe kui teise juhatuse liikme kuupalka tõsteti mullu koguni 2500 euro võrra. Nõukogu juht Remo Holsmer ütles toona, et niivõrd suure käibega firma puhul pole sellised töötasud midagi erakordset.

Hetkel kuum