Eliisa Matsalu • 5. september 2015 kell 17:27

Sven Mikser löödi valitsusest välja

SDE esimees Jevgeni Ossinovski läheb valitsusse.  Foto: Raul Mee

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustas esitada tervise- ja tööministri kandidaadiks Jevgeni Ossinovski, ettevõtlusministri kandidaadiks Liisa Oviiri ja kaitseministri kandidaadiks Hannes Hanso.

Peale Urve Palo lahkub ametist veel endine SDE esimees Sven Mikser ja töö- ja terviseminister Rannar Vassiljev."Tervise- ja tööministri vastutusvaldkonnas on sotsiaaldemokraatidele olulised teemad ning minu eesmärk on ministrina kujundada Eestist selline elukeskkond, kus kõigile on tagatud võrdsed võimalused töiseks, tervislikuks ja inimväärseks eluks," põhjendas Jevgeni Ossinovski enda valikut asuda tervise- ja tööministriks.Ossinovski ütles, et soovib ministrina eriliselt keskenduda inimeste elujärge parandavatele muudatustele. "Tervise- ja tööministrina saan seista selle eest, et alampalga ja tulumaksuvaba miinimumi tõus viiakse ellu," märkis ta. Samuti tahab ta üle vaadata riigi alkoholipoliitika ning rangema regulatsiooniga tagada, et õnnetussurmade arv ja joomisega seotud kuritegevus oluliselt väheneks.Lisaks tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovskile otsustas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus esitada ettevõtlusministriks Liisa Oviiri ja kaitseministriks Hannes Hanso."Liisa Oviiri ulatuslikud valdkonnateadmised ja -kogemused teevad temast ettevõtlusministrina hea partneri ettevõtjatele ning tõstavad valitsuses tehtavate oluliste strateegiliste otsuste kvaliteeti " ütles Jevgeni Ossinovski. Liisa Oviir on aastast 2008 töötanud juhtiva juristina Eesti Energias. Enne seda on ta töötanud juristina ASis Tallink Grupp ning viinud läbi töösuhete ja sotsiaalse partnerluse koolitusi

Riigikogu väliskomisjoni esimees Hannes Hanso on Ossinovski sõnul välis-ja julgeolekupoliitika ekspert, mis teeb temast hea kaitseministri kandidaadi. Hanso on töötanud Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses, Euroopa Liidu diplomaatilises teenistuses Hiinas ja Mongoolias ning olnud Kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik.Ossinovski ütles, et tänab Urve Palot, Sven Mikserit ja Rannar Vassiljevit põhjaliku töö eest valitsuses. Pärast uute ministrite ametisse kinnitamist asuvad Palo ja Mikser tööle riigikogus.Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu otsustas 30. augustil toetada koalitsioonilepingu uuendamise paketti ning jätkata koalitsioonis koos Reformierakonna ja IRL-iga. Volikogule järgnenud juhatuse koosolekul anti erakonna esimehele volitus pidada läbirääkimisi võimalike muudatuste üle valitsuse koosseisus.Riigikogu sügissessiooni avaistung toimub 14. septembril ja see on esimeseks korraliseks võimaluseks, et uued ministrid saaksid anda ametivande.

Hetkel kuum