Mait Kraun • 29. september 2015
Jaga lugu:

Põhja-Korea allakäik kosmosest vaadatuna

Kim Jong-Un  Foto: EPA

Põhja-Koreale meeldib ennast reklaamida kui töölisklassi paradiisi. Aeg-ajalt on aga näha, kui võlts see väide on, vahendab MarketWatch.

Nädalavahetusel pildistas Põhja-Koread kosmosest USA astronaut Scott Kelly, kes on Rahvusvahelises Kosmosejaamas üheaastasel missioonil. Ta postitas need Twitterisse. Piltidelt on näha Põhja-Korea majanduse allakäik.

Ühel fotoseerial on näha, kuidas Lõuna-Korea kõrval on maalapp, kus valgust eriliselt ei ole. Naaberriikides Hiinas ja Lõuna-Koreas on aga valgust tunduvalt rohkem:

@StationCDRKelly #NorthKorea is a black hole in a sea of ??electricity pic.twitter.com/Y0JBJ5fXCm— JM (@jm22381) September 26, 2015

Põhja-Korea elektripuudus on kestnud juba aastaid. Olukord riigis on halvenenud, vaatamata sellele, et naaberriikide Hiina ja Lõuna-Korea majandus on tänu vabamale turule kiiresti edasi arenenud.

Veel 1980. aastal oli Põhja- ja Lõuna-Korea elektritarbimine suhteliselt võrdne – vastavalt 20,2 ja 32,06 miljardit kilovatt-tundi. 2012. aastaks kasutas Põhja-Korea vaid 15,72 miljardit kilovatt-tundi elektrit, Lõuna-Koreas on elektritarbimine hüpanud aga 482,38 miljardi kilovatt-tunnini.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum