Minister Kruuse saatis Oviiri plaani pikalt

02. märts 2016, 11:48
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160302/NEWS/160309932/AR/0/Ettevõtlusminister-Liisa-Oviir.jpg

Maaeluminister Urmas Kruuse saatis sisuliselt viisakas vormis pikalt ettevõtlusminister Liisa Oviiri plaani analüüsida, kas riigiametid jagavad raha efektiivselt ning kas seda saaks paremini korraldada.

„Leiame, et PRIA tegevus ei vaja mingeid suuri ümberkorraldusi ja me ei pea makseasutuse kohustuste võimalikku jagamist erinevate asutuste vahel vajalikuks ega isegi mitte võimalikuks,“ kirjutas Urmas Kruuse Oviirile. Ta jätkas, et ettevõtlusorganisatsioonide poolt esitatud hinnangute ja ettepanekute alusel peab Liisa Oviir läbivaks probleemiks riikliku tugisüsteemi killustatust, tegevuste elluviimise dubleeritust ja sellest tulenevat tugiorganisatsioonide tegevuse ebaefektiivsust.

„Leiame, et kalandus-, põllumajandus- ja maaelu arengu fondidest makstavate toetuste menetlemine ühes asutuses on aidanud eelpoolnimetatud probleeme ennetada ja kõige otstarbekam on niimoodi ka jätkata,“ leidis Kruuse.

Ta ei näe ka ette PRIA töömahu vähenemist pärast 2020. aastat. „Loomulikult on ettevõtlust toetavatel tugistruktuuridel võimalik üksteise kogemustest õppida ja seda pidevalt ka tehakse. Erinevate liikmesriikide makseasutuste omavaheline koostöö on väga tihe ja kogemusi on võimalik vahetada ka siseriiklikult teiste ettevõtluse tugisüsteemi kuuluvate asutustega. Leiame, et see peab olema pidev protsess, millel on vähe võita ühekordsetest aktsioonidest,“ kirjutas Kruuse.

„Eeltoodust tulenevalt ei pea me otstarbekaks makseasutusele saadetud küsimustike täitmist, sest nagu eelnevalt mainitud, makseasutuse kohustuste võimalikku jagamist erinevate asutuste vahel ei saa pidada ei vajalikuks ega võimalikuks. Soovime Teile jõudu ettevõtluse edendamiseks Eestis,“ lõpetas Kruuse.

Loe kirja siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2016, 11:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing