Äripäev • 8. märts 2016 kell 12:31

Eesti lennufirma saab uue nime

Nordic Aviation Groupi esimesed lennud.  Foto: Andres Haabu

"Me väga lootsime, et selliselt me oma uuest nimest rääkima ei pea, sest soovisime kõik detailid korralikult ette valmistada ja ise õigel ajal ning õiges kohas oma uut nägu esitleda," teatas täna Nordic Aviation Groupi juhatuse liige Erik Sakkov.

Kuna Sakkovi sõnul on pisikeses Eestis raske midagi pikalt enda teada hoida, siis tuli ettevõte ilma pikema ettevalmistuseta nimeuudisega välja.

Juba aasta algul teatas Sakkov, et Nordic Aviation võib hakata lendama teise nime all. Nüüd on selge, et Nordic Aviation Group saab nimeks Nordica, selgub Sakkovi teatest.

"Eesti on ennast alati pigem Põhjamaade hulka liigitanud. Meie riigijuhtide kindel soov on olnud seda ka rahvusliku lennufirma nime juures rõhutada. Lisaks on lühem ja tabavam Nordica loogiliseks jätkuks ettevõtte senisele pikale ärinimele Nordic Aviation Group," selgitas Sakkov nimevalikut. Tema sõnul on oluline ka uue nime neutraalsus ja sobivus partneri Adria Airways nimega. "Et inimestel oleks seda vajadusel lihtne koos öelda – näiteks Adria Nordica."

Sakkov rääkis ka, et kaalukausil oli nii eestikeelseid nimevalikuid kui ka nimevariante, mis sisaldasid sõna "Estonia", kuid tema sõnul on uue lennufirma strateegiline eesmärk eristuda Estonian Airi nimekujust. Samuti sooviti, et uus nimi oleks võimalikult rahvusvahelise kõlaga.

"Oleme kursis, et Nordica nimelisi on maailmas teisigi ning see sõnakuju on ühel või teisel moel varasemaltki kasutatud. Ühtlasi on Nordica paljudes keeltes geograafilise tähendusega sõna," tunnistas Sakkov ja lisas, et seetõttu on kavas tähelepanu pöörata sellele, et Nordica kaubamärk eristuks.

Nii-öelda ametlik nimevahetus toimub tema teatel märtsi lõpus, kui avaldatakse uue nime taga olev brändiidentiteet. Seni jätkatakse Nordic Aviationina.

Hetkel kuum