Kadi Neemre • 6. juuli 2016
Jaga lugu:

Välismaised ostjad vallutavad USA kinnisvaraturgu

Foto: EPA

Nõudlus USA kinnisvara järele on üha kasvamas, kuid rahvusvahelised ostjad eelistvad luksuskinnisvarale üha enam odavamat kinnisvara.

Selle põhjuseks võib olla üleüldine kõrge hinnatase koos tugeva USA dollariga, mis tähendab, et välismaiste ostjate jaoks on hinnad kõrgemad.

“Kogu maailma nõrgem majanduskasv, väärtust kaotanud välisvaluutad ning finantsturgude turbulents on viimase aasta jooksul olnud kõik märkimisväärseteks väljakutseteks välismaiste ostjate jaoks,” sõnas National Association of Realtors(NAR) ökonomist Lawrence Yun.

Välismaised ostjad ostsid ajavahemikus 2015. aasta aprill ja 2016. aasta märts USAs kinnisvara 102, 6 miljardi dollari eest, selgub NARi aastaraportist.

Ostetud kinnisvara hulk kasvas 2,8% 214 885 ühikule.

Välismaalaste ostetud kinnisvara hind oli kõrgem võrreldes USA kodude mediaanhinnaga.

Kõige enam välismaiseid ostjaid tuli taaskord Hiinast; hiinlased ostsid kinnisvara 27,3 miljardi dollari eest, mis on pisut enam võrreldes eelmise aasta uuringuga. Hiinased ostsid kolm korda enam kui Kanada ostjad, kes jäid teisele kohale.

Hiinlased ostsid ka kõige kallimat kinnisvara; keskmise kodu hind jäi 542 084 dollari juurde.

“Kuigi Hiina valuuta nõrgenes pisut USA dollari suhtes viimasel aastal, on see siiski palju tugevam kui see oli 10 aastat tagasi,” kirjutas Yun.

Arvestades tänast volatiilsust globaalsetel finantsturgudel, on kinnisvara üks turvalisimaid investeeringuid. USA kinnisvara on võrreldes Aasiaga siiski üsna soodne.

“Hiina majanduse plahvatuslik kasv tõi kaasa väga suure hulga väga jõukaid inimesi. Kuna riigi majanduskasv on aeglustunud, siis otsivad need inimesed paremaid viise oma raha investeerimiseks ning paljud neist usuvad, et USA kinnisvara on tark valik,” lisas Sharga.

Varasemalt on välisinvestorite lemmikuks olnud London, kuid seoses Brexiti hääletusega on ka sealne kinnisvaraturg mõõnaseisus.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum