Mait Kraun • 4. august 2016 kell 8:39

Euroopa aktsiaturud tõusuteel

Frankfurdi börs  Foto: Bloomberg

Euroopa aktsiaturud on taastumas kolme nädala põhjadest. Tõusu juhivad pangad ja energiasektori aktsiad, vahendab Bloomberg.

Euroopa aktsiaturge koondav Stoxx Europe 600 indeks on täna tõusnud 0,5 protsenti. Eelmise kolme päeva jooksul kukkus indeks 1,9 protsenti. Pangad ja naftafirmad kallinesid rohkem kui 1,3 protsenti. Investorid ootavad ka Inglise Keskpanga intressimäärade otsust, mis tehakse teatavaks Eesti aja järgi kell 14. Majandusteadlased prognoosivad, et keskpank kärbib intressimäärasid esmakordselt alates 2009. aastast. Briti aktsiaturud pole suures ootuses erilisi liikumisi teinud.

Pärast Brexiti-järgset langust tõusid Euroopa aktsiaturud 11 protsenti. Nüüdseks on kallinemine peatunud. Pessimismi on lisanud nafta hinnalangus ning mure Euroopa pangandussektori pärast.

Ettevõtete kvartalitulemused:

Siemens AG aktsia kallines 3,2 protsenti, sest ettevõte tõstis kasumiprognoose juba teist korda sellel aastal.Rheinmetall AG kvartalitulemused ületasid ootusi ning ettevõtte aktsia kallines 3,6 protsenti.Kirjutusvahendite tootja Societe BIC SA aktsia tõusis 8 protsenti, sest ettevõtte teise kvartali käive kasvas.Briti kindlustusfirma Aviva Plc kallines 4 protsenti, sest ettevõte tõstis pärast kasumikasvu dividendi.Ravimifirma Hikma Pharmaceuticals Plc odavnes 14 protsenti, sest ettevõte andis kasumihoiatuse.Nokia Oyj aktsia on täna langenud 4,7 protsenti, sest teise kvartali käive oli oodatust väiksem.

Hetkel kuum