Pille Ivask • 8. august 2016 kell 5:28

Prantsuse turism on saanud valusa löögi

Politseinikud patrullivad Prantsuse linna Cannes'i rannas, karmimad turvameetmed rakendati pärast Nice'is toimunud terrorirünnakut.  Foto: EPA

Terrorirünnakud Prantsusmaal on väga valusalt mõjunud riigi turismisektorile.

Bastille’ vallutamise aastapäeval toimunud terrorirünnak on mõjutanud märkimisväärselt Nice’i külastatavust. Maailma ühe külastatuma linna lennubroneeringud on võrreldes eelmise aasta sama ajaga vähenenud koguni 57% võrra. Kogu Prantsusmaa külastatavust analüüsides selgub, et septembrisse on planeerinud oma Prantsusmaa-reisi tervelt 20% võrra vähem inimesi kui eelmisel aastal.

Pariisi turismikomitee korraldatud küsitlusest selgus, et 450 küsitletud majutusasutusest rohkem kui pooled teatasid, et august on tänavu külastajate arvu poolest kas halb või väga halb kuu.

Pärast Nice’i sündmusi ütles Prantsusmaa president Francois Hollande, et pikendab riigis eriolukorda. Varasemast rohkem politseinikke patrullib nii lennujaamades kui ka turistiatraktsioonide juures.

Bloomberg kirjutab, et praegu on olukord riigis üpris pingeline. Näiteks evakueeriti reedel kohaliku meedia andmeil ohu tõttu Eiffeli torni külastajad. Pariisi ühistransport on pidevalt häiritud, kuna sõidukitest leitakse kahtlasi kotte, mille uurimiseks peab kohale kutsuma eksperdid.  

Hetkel kuum