Äripäev • 11. august 2016
Jaga lugu:

Puškini järeltulijast sai Briti noorim miljardär

Hugh Grosvenor, uus Westminsteri hertsog aastal 2013.   Foto: AP

Lord Gerald Cavendish Grosvenori poeg ning kirjanik Aleksandr Puškini järeltulija on üleeilsest Suurbritannia noorim miljardär, kirjutab Daily Mail. 25aastane Hugh sai 11 miljardi dollari suuruse varanduse ja tiitlite omanikuks pärast oma isa surma 8. augustil.

Westminsteri hertsog, lord Grosvenor, kes oli Suurbritannia suurim maaomanik, suri 64. eluaastal infarkti tõttu. Daily Mail märgib, et Grosvenor oli riigi rikkuselt kolmas inimene, kelle varanduseks hinnati umbes 9 miljardit naela ehk üle 11 miljardi dollari. Tema surma järel päris hertsogitiitli ja vara ta ainus poeg Hugh - kolmel tütrel pole riigi seaduste järgi isa varandusele mingit õigust.

Daily Mail lisab, et Hugh'st saab ühtlasi ka Cambridge'i hertsogi ja hertsoginna Williami ja Kate'i poja prints George'i ristiisa.

Eraldi märkimist väärib, et Hugh' (ja tema õdede) vana-vana-vana-vanaisa on kuulus vene poeet Aleksandr Puškin, ning ühtlasi on Hugh' ema Natalia Grosvenor nii Romanovite tsaariperekonna kui ka Briti kuningliku Windsorite perekonna liige.

Puškini tütar läks Saksa printsile mehele

Kuidas sattusid Puškini järeltulijad Suurbritanniasse ja kuuluvad kuninglikku perekonda? Kõik algas Puškini tütrest Nataljast, selgitab Vene väljaanne Komsomolskaja Pravda. Oma legendaarset isa Natalja loomulikult ei mäletanud – kui Puškin 1837. aastal duellil hukkus, oli Taša vaid kaheksakuune. Väljaanne pajatab, et temast sirgus kaunis neiu, kes läks mehele, kuid oli abielus õnnetu: mees osutus mänguriks ja sattus pidevalt pahandustesse. Nataljal õnnestus läbi raskuste see abielu lahutada.

Seejärel 1856. aastal tutvus Natalja Aleksandrovna Nassau dünastiast pärit Saksa printsi Nicolaus Wilhelmiga, kes oli saabunud Peterburi imperaator Aleksandr II kroonimispidustustele. Nicolaus ja Natalja kohtusid ballil ja sellele järgnes aastaid kestnud salaromaan, mis lõppes 1861. aastal pulmadega. Kuna tegemist oli ebavõrdse abieluga, siis ei olnud Nataljal õigust kanda tema kõrgeaususe tiitlit, kuid temast sai krahvinna von Merenberg. Puškini tütar elas kogu elu Wiesbadenis ning suri 1913. aastal.

Sellest abielust sündis kolm last, kaks tütart ja poeg.

Natalja ja Nassau printsi üks tütardest, Sofia von Merenberg, läks mehele Nikolai II vennale, suurvürst Mihhail Romanovile ning kolis Inglismaale. Nende vanem tütar Nadežda ehk Nada abiellus kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philipi onuga – nii on Puškini järeltulijatel vereside Romanovite kui ka Windsorite kuningliku perekonnaga.

Sofia ja vene suurvürsti teine tütar Anastassija ehk Zia abiellus töösturi ja teemandimagnaadi sir Harold Wernheriga ning temast sai Suurbritannia üks jõukamaid naisi. Just Zia lapselaps Natalia ongi see, kes läks mehele lord Grosvenorile, temast sai Westminsteri hertsoginna, tema pojast Hugh Richard Louis Grosvenorist aga sai nüüd oma isa hiigelvaranduse pärija.

Hugh'st ei ole meedial palju infot, sest mõjukad vanemad on hoidnud meediat pere siseasjadest eemal. Teada on, et ta õppis erakoolis ning lõpetas Oxfordi ülikooli. Meediasse on imbunud näiteks fakt, et 21. sünnipäeva tähistas Hugh suurejooneliselt 800 külalisega, kelle hulgas oli palju Briti kuulsusi. Briti meedia aga ei tea näiteks sedagi, kas noormehel on elukaaslane või pruut – nii et ei osata isegi reklaamida, kas tegemist on rikkaima saadaval poissmehega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum