Erkki Raasuke: saame praegu riigilt kehva juhtimist

Erkki Raasuke: saame praegu riigilt kehva juhtimist.  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 24. august 2016 kell 6:58

„Kui vaatad, kuidas kõige rohkem tähelepanu saav juhtimisstruktuur ehk valitsus ja avalik sektor toimib, siis see ei anna piisavalt head eeskuju. On hetki, kus me saame otseselt kehva juhtimist,“ ütleb LHV Grupi juht Erkki Raasuke usutluses Ekspressile.

"See on hüpotees, aga arvan, et saaksime oma majanduskasvu ja eluolu parandada, kui juhtimiskvaliteet paraneks," rääkis Raasuke intervjuus Eesti Ekspressile.

Eesti ühe tunnustatuma tippjuhi Raasukese sõnul ei peaks peaminister Taavi Rõivaselt küsima, miks Eestis pole viieprotsendilist majanduskasvu, vaid miks nad valitsuses – Eesti kõige nähtavamas meeskonnas – teevad nii, nii või nii. "Miks te igapäevaselt purelete? Miks te olete võimetud asju ellu viima? Miks on nii, et kui te ühel päeval lepite kokku, siis teisel päeval kokkulepe enam ei kehti? Kuidas jäävad asjad lohisema, kuidas me ei suuda panna nelja praami saarte ja mandri vahel liikuma? Muidugi ei saa peaminister vastutada kõikide ministrite käitumise eest, aga meeskonna juhina lasub meeskonna hea või halb tulemus tema õlgadel."

Raasuke tõi Ekspressiga vesteldes välja ka teise suure probleemi, sisevaenlase seljas ratsutamise. „Kui räägime majanduskasvust, siis räägime Tallinnast ja Harjumaast, aga tänaseks on meil seljataga kümme aastat valitsuse ja meie kõige suurema linna omavahelist kaklust,“ selgitas ta. „Seda on raske kvantifit­seerida, aga suhte Tallinn versus riik mõju on kolossaalne. Meil on varsti seljataga kord sajandi jooksul toimuv kapitali sissevool tänu ELile. Kui palju paremini oleksime saanud seda kasutada, et tugevdada ja arendada meie kõige tähtsamat majandusarengu keskust ehk Tallinna! Üla- ja alalinna dekaadipikkune vastasseis on üks meie poliitiliste juhtide suuremaid ebaõnnestumisi.“

Loe pikemalt tänasest Eesti Ekspressist.

Hetkel kuum