Mitu selle nädala graafikut käsitleb raha ja selle kasutamist: riigi käes ei taha töötukassa raha kasvada, palgaraha kasvab ja iga eestlase kohta tuleb kõige rohkem euroraha Kesk- ja Ida-Euroopa riikide seas.
- Foto: PantherMedia/Scanpix
Eesti on üks usinamaid euroraha kasutajaid
Lõppenud eelarveperioodil kasutasid Kesk- ja Ida-Euroopas kõige paremini Euroopa Liidu struktuurifondide raha Eesti, Leedu ja Sloveenia, näitab KPMG analüüs.
Kehv vangerdus
Töötukassa reservid oma kätte haaranud riik on sellelt tulu teenimisega saanud senisest kehvemini hakkama – töötukassa teenib pärast oma rahavaru riigile kasutada andmist sellelt aasta-aastalt üha vähem.
650 miljoni eurose reserviga töötukassa teenis mullu raha riigile kasutada andmisega intressitulu 1,1 miljonit eurot ehk investeeringu tulususeks moodustus 0,2%.
Palgakasv jätkub
Teises kvartalis tõusis keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk peaaegu kõigil tegevusaladel. Keskmine brutokuupalk oli 2016. aasta II kvartalis 1163 eurot ja brutotunnipalk 6,91 eurot.
Väike, aga võimas
Euroopa Liidus elab ainult ligi 7 protsenti maailma rahvastikust, kuid liit annab ligi veerandi maailmamajanduse kogutoodangust, edestades USAd, Hiinat ja Jaapanit.
Koos annavad need neli majandusüksust aga ligi kaks kolmandikku maailma SKPst.
Seotud lood
Värsked graafilised lood Äripäeva veebis joonistavad pildi maailma kõige tülgastavamast töökohast ja meelehärmi tekitavast maksusüsteemist, samas viivad meid puhkuselainele ja lasevad end palga poolest mõne presidendiga ühele pulgale seada.
Selle nädala Äripäeva veebigraafikud avasid äritegevuse tagamaid ning paljastasid investorile tõe, milliseid ravmifirmade aktsiaid osta ja milliseid mitte
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.