Äripäev • 2. september 2016 kell 21:01

Nädal graafikutes: kopkas, see on raske saak

Foto: PantherMedia/Scanpix

Mitu selle nädala graafikut käsitleb raha ja selle kasutamist: riigi käes ei taha töötukassa raha kasvada, palgaraha kasvab ja iga eestlase kohta tuleb kõige rohkem euroraha Kesk- ja Ida-Euroopa riikide seas.

Eesti on üks usinamaid euroraha kasutajaid

Lõppenud eelarveperioodil kasutasid Kesk- ja Ida-Euroopas kõige paremini Euroopa Liidu struktuurifondide raha Eesti, Leedu ja Sloveenia, näitab KPMG analüüs.

 

Kehv vangerdus

Töötukassa reservid oma kätte haaranud riik on sellelt tulu teenimisega saanud senisest kehvemini hakkama – töötukassa teenib pärast oma rahavaru riigile kasutada andmist sellelt aasta-aastalt üha vähem.

650 miljoni eurose reserviga töötukassa teenis mullu raha riigile kasutada andmisega intressitulu 1,1 miljonit eurot ehk investeeringu tulususeks moodustus 0,2%. 

Palgakasv jätkub

Teises kvartalis tõusis keskmine brutokuupalk ja -tunnipalk peaaegu kõigil tegevusaladel. Keskmine brutokuupalk oli 2016. aasta II kvartalis 1163 eurot ja brutotunnipalk 6,91 eurot. 

Väike, aga võimas

Euroopa Liidus elab ainult ligi 7 protsenti maailma rahvastikust, kuid liit annab ligi veerandi maailmamajanduse kogutoodangust, edestades USAd, Hiinat ja Jaapanit.

Koos annavad need neli majandusüksust aga ligi kaks kolmandikku maailma SKPst.

Hetkel kuum