Rõivas palus Kaljurannal järele mõelda

Peaminister Taavi Rõivas.  Foto: Andres Haabu, Äripäev
Äripäev • 9. september 2016 kell 7:43

Peaminister Taavi Rõivas andis valitsuse kommunikatsioonibüroo vahendusel teada, et sai Marina Kaljuranna otsusest presidendiks kandideerida teada täna varahommikul.

„Kuigi võib eeldada, et mitme sarnase maailmavaatega kandidaadi korral vähenevad mõlema võimalused, on presidendiks kandideerimine Kaljuranna isiklik otsus ning põhiseaduslik õigus,“ kirjutas Rõivas oma avalduses.

Rõivas jätkas: „Reformierakond toetab valimiskogus Siim Kallase kandidatuuri, aga on selge, et valituks osutumiseks peab Kallas saama toetust ka teistelt erakondadelt. Me ei vali presidenti mitte Reformierakonnale vaid Eesti Vabariigile ning lõpptulemus sõltub lisaks erakondade otsustele paljuski ka valijameeste isiklikest eelistustest.“

Marina Kaljurand avaldas soovi seoses kandideerimisega lahkuda välisministri ametist, kuid Rõivas märkis oma avalikus pöördumises, et ei pea seda vajalikuks ning palus tal järele mõelda. „Vajadus südamega tööd tegeva välisministri järele ei kao kuhugi ka peale 24. septembrit,“ lisas Rõivas.

Hetkel kuum