Eestlaste loodud tehis-IQga kinnisvarafond sai priske rahasüsti

Eestlaste asutatud kinnisvaratehnoloogia ettevõte Investorise kaasas 6,2 miljonit dollarit, et käivitada maailma esimene tehisintelligentne kinnisvarafond.  Foto: PantherMedia/Scanpix
Äripäev • 10 oktoober 2016

Eestlaste asutatud kinnisvaratehnoloogia ettevõte Investorise kaasas augustis 6,2 miljonit dollarit, et käivitada maailma esimene tehisintelligentne kinnisvarafond.

"Tegemist on esimese kinnisvarafondiga, mille investeerimis- ning juhtimisotsuseid teeb peamiselt arvuti. Meie eesmärgiks on tõsta kinnisvarafondide efektiivsust. Investorise AlgoFund on konkurentidega võrreldes oluliselt madalama riskiga ning väiksemate kuludega” selgitas ettevõtte tehnoloogiajuht Gert Stahl pressiteate vahendusel.

Uus fond investeerib USA suurlinnade rendikorteritesse. Investorise'i tehisintelligentne fondijuht kogub andmeid kinnisvaraturu kohta, analüüsib müügipakkumisi ning tuvastab parimad investeeringud. Lahendus juhib ka varasid ning inimesi, andes korraldusi nii advokaatidele kui kinnisvarahalduritele.

Investorise’i asutasid 2015. aastal brasiillane Stefan Schimenes ning eestlased Gert Stahl ja Sven Varkel. Stefan oli Airbnb Ladina-Ameerika juht ning Brasiilia reklaamivõrgustiku Cazamba asutaja. Gert ja Sven on Eesti tehnoloogid, kes arendasid ka kohaliku kinnisvara ühisrahastusplatvormi Crowdestate.

Investorise on kaasanud üle 1,6 miljoni dollari riskikapitali. Augustis investeeritud 6,2 miljonist dollarist moodustas aktsiakapital 1,2 miljonit ning ülejäänud 5 miljonit paigutatatakse uude fondi. Tehing seab ettevõtte väärtuseks pea 10 miljonit dollarit.

Ettevõttes töötab vaid viis inimest. Suur isa Investorise’i arendustööst käib Eestis.

Hetkel kuum