Rehe: mina usun Tere tulevikku!

Endine Danske panga juht Aivar Rehe asus piimatööstuse Tere etteotsa  Foto: Andres Haabu
Koit Brinkmann • 20. oktoober 2016 kell 9:15

Piimatööstuse Tere juhatajaks määratud Aivar Rehe usub nii ettevõtte tulevikku kui ka seda, et koostöö Tere praeguse omaniku Oliver Kruudaga tuleb korrektne ja töine.

Kohus kuulutas eile välja Tere AS emaettevõtte Elveda OÜ pankroti ja pankrotihaldur Mare Arm vahetas välja piimatööstuse juhtkonna. Elveda teatas täna, et kaebab pankrotimääruse edasi. Tere uude nõukogusse kuuluv vandeadvokaat Jaanus Mody ütles, et Aivar Rehe on suurte kogemustega tippjuht, kes oli hetkel vaba.

Järgneb intervjuu Tere uue juhi Aivar Rehega.

Kas olete juba uues ametis või nii kiiresti need asjad ei käi?

Käivad ikka. Päris kohal veel ei ole, aga tänase päeva jooksul ma sinna jõuan.

Mis on teie ülesanne Teres?

Näen enda ülesandena Tere kaubamärgi ja Tere kui kontserni firmaväärtuse hoidmist ja kui arengud on positiivsed, siis ka selle samm-sammu haaval kasvatamist. Teiseks pean oluliseks kujundada sisulised suhted piimafarmeritega, kindlasti ei saa ära unustada ka teisi hankijaid.

Kolmandaks pean tagama selle, et töötajatel oleks edasi pühendumus ja motiveeritus. Lõpuks ka natuke finantsidest, tunnistan, et mul ei ole veel ettevõtte majandusandmeid. Usun, et saan selle ülevaate kiiresti. Tegemist on ju professionaalse vastaspoolega. Ettevõte on ebatavalises finantsseisus, see tähendab, tema võlad on ümber kujundatud, samas kohtust pole selleks kinnitust saadud. Ma kõrvalt hindan, et kõik osapooled hoiavad nendest põhimõtetest kinni ja selle teadmisega astun ma ettevõttesse. Usun, et täidan oma ülesannet normaalselt ja ka kollektiiv võtab mind normaalselt vastu.

Kes teid n-ö ära rääkis, olid need pankadest suuremad võlausaldajad?

Initsiatiiv tuli ettevõtte uuest nõukogust.

Kui lihtne oli teid nõusse saada?

Ma saan aru, et see võlgade ümberstruktureerimise protsess oli üks firma väärtuse hoidmise aluseid. Et ettevõte töötaks. Teiselt poolt oleme ajakirjandusest kuulnud ka võimalike investorite huvist. Laseme omanikel ja kreeditoridel leida õige tasakaalustatud tulemus. Minu eesmärk on, et Tere ettevõttena ja kaubamärgina toimiks.

Kas seda ülesannet ei ole teile antud, et ettevõttele kiiresti uus omanik leida või müügiks valmistuda?

Selleks on meil omanik – Oliver Kruuda. Minu fookuses on tootmine, inimesed, hanked ja müük.

Kas olete varem Oliver Kruudaga kokku puutunud?

Jah, loomulikult. Meie koostöö jäi möödunud sajandisse, kus tollase hansapankurina pidin tihedalt töötama suure piimandusgrupi Ühinenud Meiereidega, kuhu saatuse sunnil kuulusid samad ettevõtted, kelle etteotsa ma nüüd astun. Vähemalt osa neist – Põlva ja Viljandi tehas. Juba sel ajal oli Kruuda tugev toidutööstur ning meil on normaalsed ja pikaajalised suhted.

Loodetavasti Kruuda ei hakka teile nüüd vastu töötama?

Ma arvan, et mitte. Meie esimene kontakt ja infovahetus toimus juba eile. Ta kinnitas, et austab ja väärtustab minu juhatajaks määramise otsust. Arvan, et meie koostöö tuleb korrektne ja töine. Samuti tuleb realiseerida nii omaniku kui ka juhi eesmärgid.

Teie usute Tere tulevikku?

Usun ikka, loomulikult! Ma lähen ettevõttesse, kes toimib ja kellel on selge koht Eesti toiduainetetööstuses. Kindel see.

Hetkel kuum