Tere emafirma kaebab pankrotiotsuse edasi

20. oktoober 2016, 10:58
Tere ASi juht Oliver Kruuda Elveda pankrotiistungil.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161020/NEWS/161029991/AR/0/AR-161029991.jpg

Harju maakohus kuulutas eile välja Tere ASi emaettevõtte Elveda OÜ pankroti. Ettevõte kaebab pankrotimääruse edasi.

„Kindlasti kaebame edasi ringkonnakohtusse,“ sõnas Elvedat esindav vandeadvokaat Veikko Puolakainen. „Meie hinnangul ei ole emaettevõte maksejõuetu ja ka meie sisuline õiguslik käsitlus nõude alustest ei kattu maakohtu seisukohtadega.“

Advokaadi sõnul tuleks esiteks vaidlusalune nõue maksejõuetuse hindamisel kõrvale heita, kuna selle üle käib sisuline õigusvaidlus. OÜ Elveda on seisukohal, et temalt AS Tere kohustuste täitmist nõuda ei saa.

Teiseks ületab Puolakaineni sõnul emaettevõttele kuuluva vara ehk AS Tere aktsiate väärtus igal juhul vaidlusalust nõuet, sest vara väärtuse leidmisel on sellest kohustused juba maha arvestatud.

„Teisisõnu, pärast ettevõtte müüki ja sealhulgas vaidlusaluse nõude tasumist jääb Elvedale veel märkimisväärses mahus vaba raha,“ rääkis Puolakainen, miks otsustas ettevõte pöörduda järgmise kohtuastme poole.

Pressiteate vahendanud büroo Meta Advisory märgib, et pankrotihaldur Maire Armi otsus vahetada Tere AS nõukogu ja juhatus on üllatav, ettevõttele ei ole teada määratud isikute edasised plaanid. Ettevõte on huvitatud koostööst, milliseks kujuneb uue nõukogu ja juhatuse tegevuskava, näitab aeg. Piimatööstuse igapäevatööd otseselt Elveda OÜ pankroti väljakuulutamine ei mõjuta, kuigi müügiüksusel ja administratsioonil on vajalik täiendavalt partneritele erinevates riikides selgitada, mida täpselt otsus tähendab, on öeldud pressiteates.

„Oleme aktiivselt pidanud läbirääkimisi huvitatud osapooltega ja leidmas lahendusi, mis arvatavasti sobivad ka teistele osapooltele. Eesmärgiks on juba lähiajal jõuda partneritega kokkuleppele, mis tagaks ettevõtte igapäevase rahuliku toimimise,“ kommenteeris Tere omanik Oliver Kruuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2016, 11:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing