Ave Lepik • 24. oktoober 2016 kell 8:50

Mida kinkida Roman Abramovitšile?

Vene miljardär Roman Abramovitš  Foto: epa

Brittide The Timesi sporditoimetus pühendas tänase kolumni sünnipäevalaps Roman Abramovitšile, kel täitub täna 50. eluaasta. Väljaande spordiajakirjanik Rick Broadbent lõbustab end ja lugejat, otsides vastust küsimusele: mida kinkida Vene oligrarhile?

Alustuseks ennustab ajakirjanik Abramovitšile keskea kriisi ja märgib, et tavaliselt käib sellega kaasas teksade kandmine ja raha kütmine sportautodesse – kuid ilmselt pole see nii kõnealusel juhul. Ilmselt ei avalda oligarhile sügavamalt muljet ka need kolm punkti, mille sai eile justkui omaniku juubelikingitusena tema jalgpalliklubi - kuigi Chelsea 4:0 võit Manchester Unitedi ja "selle portugali kuti" Jose Mourinho (kelle Abramovitš kunagi vallandas) üle toob ilmselt Abramovitši näole naeratuse, kirjutab briti spordiajakirjanik.

Mourinho, muide, on öelnud, et ei kavatse Abramovitšile midagi kinkida, sest nad ei ole sõbrad, ja seda isegi vaatamata sellele, et oligarh ostis portugallasele pärast vallandamist Ferrari 612 Scaglietti, kirjutab Broadbent.

Roman saab kõik, mida tahab, jätkab ajakirjanik. Ta võib kulutada 17,2 miljonit naela (19 mln eurot) Lucien Freudi „Magavale sotsiaaltöötajale“ – rekordhinnaga müüdud maal, millel on kujutatud kunstniku diivanil lebavat 127kilost akti.

Samas, et Abramovitšit mõista, võib ka vaadata seda, mida ta ise teistele kingib. Näiteks 30 000 naela (ligi 34 000 euro) eest ostetud McBustedi kontsert tütre 18 aasta sünnipäevaks või oma heale sõbrale Jevgeni Švidlerile kingitud lambakari sõbra Prantsuse villa maadele. Või 25 miljoni naela (28 mln euro) eest soetatud jaht Vladimir Putinile.

Pole palju asju, mis võiks miljardäri tõeliselt rõõmustada. Kindlasti meeldiks talle, kui Chelsea võidaks Inglismaa jalgpalliliiga, või et klubisse süstitud raha tooks talle suuremaid dividende kui saavad Manchester City ja Madridi Reali omanikud. Aga kui teil pole ideed, mida Abramovitšile kinkida, siis ostke talle jaht, soovitab briti spordiajakirjanik lõpetuseks.

Hetkel kuum