Pille Ivask • 27. oktoober 2016 kell 13:30

Hispaania töötus kuue aasta madalaim

Hispaania töötus langes veidi  Foto: epa

Hispaania töötus oli kolmandas kvartalis viimase kuue aasta madalaim, enim töökohti loodi juurde teenindussektorisse, vahendab Bloomberg.

Hispaania statistikaameti teatel oli vahemikus juulist septembrini Hispaania keskmine töötuse määr 18,9%. Võrreldes teise kvartaliga vähenes töötus 1,1% võrra. Tööturult väljas olevate hispaanlaste arv on seega 4,3 miljonit inimest, mis on 1,7 miljonit vähem kui aastal 2013, mil Hispaania töötus oli rekordtasemel.

Kolmandas kvartalis loodi Hispaaniasse juurde 245 900 uut töökohta. Tõsi, suurem osa neist töökohtadest olid küll ajutised, statistika järgi vaid 29 100 loodud töökohtadest on pikaajalised. 

Hispaania poliitikas on üle pika aja taas selginemisi ning tõenäoliselt saab Hispaania peaministriks taas Mariano Rajoy. Viimase seisukohast vaadatuna on tänane töötuse statistika kindlasti positiivne ning ilmselt kasvab nii ka rahva toetus Rajoyle.

Kuigi Hispaania töötus on vähenenud, on see jätkuvalt Euroopa Liidu riikide üks kõrgemaid, olles Kreeka järel teisel kohal.

Hetkel kuum