Usaldusväärsuse müüja: kõik tõendit ei saa

Detail "Usaldusväärse ettevõtte" sertifikaadilt.  Foto: Kliendi Arvamusuuringute Keskus
Kristel Härma • 23. november 2016 kell 10:45
Uudised
Ainult tellijale

180 euro eest Usaldusväärsuse sertifikaati müüv ettevõte selgitas, et negatiivse tagasiside korral firma nende tunnistust osta ei saa.

„Usaldusväärse ettevõtte“ sertifikaati väljastava ettevõtte Kauk OÜ juhatuse liige Katarzyna Woźniak selgitas, et nad väljastavad sertifikaati internetikommetaaride põhjal, sest usaldusväärne äritegevus ei põhine rahal, vaid suhtumises klientidesse. „Me oleme projekt, mis paneb ettevõtteid veelgi enam pingutama, et enda kliente hästi teenindada, sest projektis osalevad firmad saavad hea hinna ja kvaliteedi suhtega reklaami."

Woźniaki sõnul kontrollib ettevõtte kohta käivad kommentaarid peale tarkvara ka käsitsi üle nende töötaja, kui on saanud firmalt nõusoleku programmis osalemiseks. „See on topeltkontrolli reegel, millele peavad osakonnad kõikides riikides alluma,“ kinnitas ta. Ta lisas, et kui firma kohta halb tagasiside leitakse, ei saa ta projektis osaleda.

Samuti saab igaüks teada anda, kui sertifikaadi saanud ettevõtte kohta negatiivset tagasisidet leiab. Et julgustada leitud kommentaaridest märku andma, annab firma tagasiside eest väikese autasu. Kuna sertifikaat väljastatakse vastava aasta kohta, siis ei saa antud ettevõte lihtsalt järgmisel aastal enam projektis osaleda. Kui aga leitakse, et negatiivne kommentaar oli olemas juba enne tunnistuse saamist, võetakse see ettevõttelt ära, ettevõte kustutakse „Usaldusväärse ettevõtte“ andmebaasist ja neile antakse raha tagasi.

„Õnneks ei ole rohkem kui 200 000 projektis osaleva firma juures olnud palju olukordi, kus me oleme enda uuringus eksinud," ütes Woźniak. Sertifikaati väljastatakse lisaks Eestile ka Poolas, Bulgaarias, Tšehhis, Ungaris ja Rumeenias.

Kliendi Arvamusuuringute Keskus ehk Kauk OÜ müüb väikeettevõtetele sertifikaati “Usaldusväärne ettevõte 2016”, millega tunnustab neid laitmatu maine eest internetis. 178 euro ja 80 sendi eest saab ettevõte oma usaldusväärsuse kinnitamiseks sertifikaadi, veekindlad kleebised logoga “Usaldusväärne ettevõte” ja usaldusväärse ettevõtte leheküljele e-visiitkaardi. Mais loodud osaühing Kauk kuulub poolakale Marek Rózieckile. 

Hetkel kuum