Keskmine brutokuupalk kasvas aastataguse ajaga küll pisut vähem kui teises kvartalis, kuid tempo oli kolmandaski kvartalis tugev 7,1 protsenti, teatas statistikaamet.
- Keskmine eestlane teenis 7,1 protsenti rohkem kui aasta tagasi. Foto: PantherMedia/Scanpix
Selle aasta kolmandas kvartalis oli brutokuupalk 1119 eurot. Keskmine brutotunnipalk oli 6,62 eurot ja see tõusis aastaga 5,4%.
Kuude kaupa oli keskmine brutokuupalk juulis 1126 eurot, augustis 1101 eurot ja septembris 1129 eurot. Eelmise kvartaliga võrreldes langes brutokuupalk 3,8%. See on peamiselt põhjustatud ebaregulaarsete lisatasude vähenemisest ning puhkusepäevade arvu suurenemisest. Ebaregulaarseid preemiaid ja lisatasusid arvestamata langes brutokuupalk eelmise kvartaliga võrreldes 2,6%.
Reaalpalk, milles on arvesse võetud tarbijahinnaindeksi muutuse mõju, tõusis võrreldes 2015. aasta III kvartaliga tarbijahindade tõusu tõttu aeglasemalt kui keskmine brutokuupalk – 6,7%. Reaalpalk on tõusnud eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes alates 2011. aasta teisest poolest.
Info ja side tegevusala ning finants- ja kindlustustegevus olid need kaks valdkonda, mis troonivad kuupalga tabeli tipus. Võrreldes 2015. aasta kolmanda kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk peaaegu kõigil tegevusaladel, erand oli mäetööstus.
Palgastatistika uuringu alusel oli 2016. aasta III kvartalis täistööajale taandatud töötajate arv 2,1% väiksem kui 2015. aasta III kvartalis. Täistööajale taandatud töötajate arv vähenes aastataguse ajaga võrreldes enam kinnisvaraalases tegevuses (12%), mäetööstuses (11%) ning finants- ja kindlustuse tegevusalal (11%). Ainsad valdkonnad, kus aasta jooksul on toimunud töötajate arvu väike kasv, on info- ja side, tervishoid ja sotsiaalhoolekanne ning kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.