Pille Ivask • 28. november 2016 kell 5:26

Trump: pole mõtet hääli üle lugeda

Valija  Foto: epa

USA presidendivalimised võitnud Donald Trump teatas, et valimistel antud hääli pole mõtet üle lugeda – see oleks aja ja raha raiskamine ning hoopis parandaks tema tulemust.

Roheliste erakonna presidendikandidaat Jill Stein on teinud avalduse, et USA presidendivalimistel antud hääled tuleks uuesti üle lugeda. Hillary Clintoni kampaaniameeskond on andnud teada, et toetab häälte ülelugemist, kuna see võimaldab jõuda tõeni ja on kõigi osapoolte suhtes aus.

Trump avaldas asja kohta eile arvamust oma Twitteri kontol, öeldes näiteks, et häälte ülelugemine on aja ja raha raiskamine, sest tulemus oleks kindlasti sama.

“Inimesed on oma sõna öelnud ja nagu Hillary Clinton isiklikult mulle valimispäeval lisaks õnnesoovidele teada andis, me peame selle otsusega nõustuma ning tuleviku suunas vaatama,” teatas Trump.

Jill Stein on teatanud, et häälte ülelugemiseks on tarvis seitse miljonit dollarit ja tal on õnnestunud kaasata juba 6 miljonit. See summa katab häälte ülelugemiseks minevad kulud Wisconsini ja Pennsylvania osariikides, kus Trump võitis Clintonit vastavalt 0,3% ja 0,7% häältega. Kolmandas võtmeosariigis, Michiganis, võitis Trump 1,2%ga. Kui neis osariikides oleks võitnud Clinton, oleks see tähendanud, et järgmine USA president on just tema.

Samas on Trump jõudnud juba väita, et Virginias, New Hampshire'is ja Californias toimus suur valimispettus – kui asi oleks olnud aus, oleks tema võit olnud hoopis suurem.

Hetkel kuum