Sirje Rank • 30. november 2016 kell 11:39

Soome peaminister eitab meedia suukorvistamist

Juha Sipilä  Foto: Scanpix/Reuters

Soome peaminister Juha Sipilä tõrjus täna süüdistusi, et on üritanud mõjutada rahvusringhäälingu YLE uudiste kajastust.

Kaitsele sundis peaministrit uudispomm, et tema lähisugulaste firma on saanud riigilt suurtellimuse.  

Sipilä sõnul ei antud talle piisavalt aega nii tundliku teema kommenteerimiseks. Sellest ka tema kriitika YLE aadressil, mille peale YLE peatas teema kajastamise kuni ombudsman oma hinnangu avaldab.

Sipilä eitas igasuguseid katseid ajakirjandusvabadust piirata, kuid jäi seisukohale, et ajakirjandusvabadus ei tähenda seda, et meedia kohta ei või kriitikat teha, kui selleks põhjust on.

Sipilä möönis, et reageeris oma blogis emotsionaalselt, kuna asjasse oli kistud tema perekond. Samuti möönis ta, et saatis YLE peatoimetajale hulga tekstisõnumeid. Seda põhjendas peaminister sellega, et saatis erinevaid linke näidetega, mis juhtub siis, kui asjasse seotud osapool ei saa tundlikku teemat enne uudise avaldamist kommenteerida.

Sipilä ütles, et on vabandanud oma väljenduse pärast, et on usalduse YLE vastu kaotanud. "YLE on OK," ütles Sipilä pressikonverentsil. 

Juhtum on hinnangu andmiseks edasi antud ombudsmanile. Kui see hinnang on tulnud, lubas Sipilä vajadusel kogu loo üksipulgi uuesti lahti seletada. Ombudsmani otsusest sõltub, mis saab edasi.

Hetkel kuum