Rootsi välisministri Margot Wallströmi ja kaitseministri Peter Hultqvisti sõnul on raske peatada Venemaa plaani ehitada Läänemere alt veel ka teine gaasijuhe otse Saksamaale.
Gaasitoru Nord Stream 2 rajamiseks tahab
Venemaa aga taas kasutada Rootsi sadamaid – Karlshamni ja Slitet.
Rootsi valitsus on jätnud otsustamise kohalikele omavalitsustele, informeerides neid koostöö võimalikust negatiivsest mõjust
Rootsi julgeolekule. Samuti pakkus valitsus omavalitsustele toetust, kui nad peaksid loa andmisest keelduma.
Valitsus ei kavatse omavalitsuste otsusesse sekkuda, need pole aga veel lõplikku otsust teinud, vahendas agentuur Bloomberg. Majanduslikult oleks projekt omavalitsustele kasulik.
Hiljutises
intervjuus Äripäevale ütles Rootsi suurima opositsioonipartei juht Anna Kinberg Batra, et moderaatide juhitud valitsus kiitis küll omal ajal heaks Nord Stream 1 torujuhtme rajamise, kuid Nord Stream 2 rajamisega tema poliitikuna ei nõustuks.
„Aktsepteerisime moderaatide valitsuse ajal esimese Nord Streami
gaasijuhtme rajamist, kuid Nord Stream 2 puhul on mitmed asjad muutunud. Muutunud on julgeolekuolukord ning nüüdseks on
Euroopa Liidul ühtne energiapoliitika ja ühised vaated energiajulgeolekule. Minu arust tuleks sellega tegeleda Euroopa tasandil. See ei ole ainuüksi äritehing kahe riigi vahel, see mõjutab meid kõiki ja mitte ainult siin regioonis, vaid kogu Euroopas,“ ütles Kinberg Batra.
Seotud lood
Soome professori hinnangul Nord Stream 2 Euroopa sõltuvust gaasist ei suurenda, vaid aitab sellel juba saavutatud tasemel püsida, kirjutab Yle uudisteportaal.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.