Äripäev • 20. detsember 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Hillar Tederi osalusega suurkett Venemaal müügis

Ärimees Hillar Teder  Foto: Andres Haabu

Londoni börsil noteeritud Venemaa jaekaubakett O’Key, kus väikeosalus on ka Eesti jõukamate hulka kuuluval Hillar Tederil, on müügis, kirjutab majandusleht Vedomosti.

Lehe andmetel on ostust huvitatud Venemaa turul müügimahult kolmandat kohta hoidev Ašan ja viiendat kohta hõivav Lenta. O’Key ise on hinnanguliselt turul seitsmes ning tema esimese poolaasta käive oli 82,4 miljardit rubla võrreldes 209 miljardiga Ašanil ja 140 miljardiga Lental. Ostjana pole Vedomosti allikate kinnitusel võimatu ka, et O’Key ostab riigi suurim kett Magnit, mis tegi esimesel poolaastal käivet koguni 519 miljardi rubla eest. Ettevõtted ise teemat Vedomosti ajakirjanikele ei kommenteerinud.

O’Key suuromanikud on Dmitri Koržev, Dmitri Troitski ja Boriss Voltšek, kes kontrollivad 78,97 protsenti ettevõttest.

Ettevõtte väärtus on alatest aktsiate esmapakkumisest (IPO) 2010. aastal kahanenud ligi viis korda. Kui novembris oli selle väärtus 2,95 miljardit dollarit, siis eile Londoni börsil 597,3 miljonit dollarit. See on olnud ka üks võtmepõhjus, miks Hillar Teder on langenud Eesti jõukate eesotsast koguni viiendasse kümnesse, nagu saab lugeda tänavusest Rikaste TOPist.

Mitme Vedomostiga vestelnud asjatundja hinnangul oleks O’Key ost kasulik teistele kettidele, sest hoobilt kasvaks O’Key tarne ja logistika efektiivsus.

Mullu kaalus firmasse investeerimist ka investor Toomas. Mida ta otsustas, loe artiklist "Investor Toomas: investeeriks Hillar Tederi firmasse?"

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt