Kolme kuu pärast tulevad uued 50eurosed

Uue seeria 50eurose näidis.  Foto: Eesti Pank
Äripäev • 4. jaanuar 2017 kell 8:29

Aprilli alguses hakkavad Eesti Pank ja teised euroala keskpangad ringlusse laskma uue kujunduse ja täiustatud turvaelementidega 50euroseid rahatähti. See tähendab, et kaupmeestel tuleb uuendada rahakäitlusseadmed ja autentimisvahendeid.

Uue seeria 50euroste rahatähtede kõige silmatorkavam muudatus on samasugune, nagu oli uutel 20eurostel – rahatähe paremal serval hologrammriba peal asuv uus turvaelement läbipaistev portreeaken.

Uue seeria 50eurose näidis.  Foto: Eesti Pank

Portreeaken paistab läbi ja kui pangatähte vastu valgust vaadata, on aknas näha Europe portree. Ülejäänud turvaelemendid – Europe portreed kujutav vesimärk ja hologrammriba, smaragdroheline number ja reljeefsed jooned rahatähe servadel – on samad, mis uutel 5-, 10- ja 20eurostel.

Nii vana kui ka uue seeria rahatähtede turvaelementide kontrollimiseks tuleb rahatähti vaadata vastu valgust, kallutada silme ees edasi-tagasi ja kompida nende pinda. Kaupmehed saavad rahakäitlusseadmete ettevalmistamiseks abi seadmete tarnijatelt. Uute 50euroste katsetamiseks seadmetes tuleb tarnijatel ühendust võtta Eesti Pangaga.

Hetkel kuum