Äripäev • 4. jaanuar 2017 kell 9:21

Patendiamet: me ei saa olla viimase tõe amet

Arvamused selle kohta, kas notariaalne kinnitus kinnisvaratehingule peab olema kohustuslik või mitte, lähevad lahku.  Foto: Andras Kralla

Patendiamet peab kahetsusväärseks Äripäeva kaubamärgiteemalise artikli pealkirja „Patendiameti peale lõpuni kindel olla ei saa“ ja märgib, et nad ei ole viimase tõe amet.

Patendiamet leiab, et selline pealkiri tänases Äripäevas ei soodusta Eesti ettevõtluskeskkonda, ning lisab, et nad ei ole ega saa olla viimase tõe amet.

Kaubamärgi taotlemise puhul on oluline teadvustada, et sellel võib, aga ei pruugi olla kolm etappi: menetlus Patendiametis - vaidlustamine apellatsioonikomisjonis – kohus, selgitab patendiamet. Enamasti piirdub taotlemine esimese etapiga, seda näitab ametis tehtavate otsuste arv (iga aasta üle 1000) võrreldes apellatsioonikomisjoni esitatavate vaidlustustega.

Kaubamärgiekspertiisi käigus ei ole võimalik alati ette näha kõiki asjaolusid, mille puhul mõni isik võib osutuda asjast huvitatuks, rõhutab patendiamet. Vaidlustamine nii apellatsioonikomisjonis kui kohtus annab igale isikule õiguse oma huve kaitsta.

Hetkel kuum