Äripäev • 18 jaanuar 2017

Lennufirma kaebas maavalitsuse selgituste andmiseks kohtusse

lennujaam  Foto: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

Kuressaare ja Tallinna lennuliini teenindav Transaviabaltika kaebab Saare maavalitsuse kohtusse, sest ettevõtte hinnangul muud võimalust selgitamaks paari lennu hilinemist ja ärajäämist ei ole, kirjutas Saarte Hääl.

Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson ütles, et Transaviabaltika tahab kohtus vaidlustada maavalitsuse mullu detsembri keskel tehtud ettekirjutuse tehnilistel põhjustel hilinenud ja ärajäänud lendude eest.

Transaviabaltika esindaja Rene Must kinnitas Saarte Häälele, et midagi tõsist Transaviabaltika ja Saare maavalitsuse vahel lahti ei ole – nimelt on maavanem Kaido Kaasiku allkirjaga ettekirjutuses punkt, et selle vaidlustamiseks võib lennufirma esitada halduskaebuse Tallinna halduskohtule.

Musta sõnul on pigem tegemist olukorraga, kus nad soovivad anda selgitusi, miks on nende lennuk mõnel korral Kuressaare liinile hilinenud. “Tulenevalt Transaviabaltikale tekitatud sundolukorrast saame neid selgitusi anda kahjuks ainult kohtu vahendusel,” selgitas Must. “Igal juhul kinnitan, et mingeid suuri erimeelsusi meie vahel ei ole. Töötame konstruktiivselt ja heas koostöös,” rõhutas lennufirma esindaja.

Mullu juuni lõpust, mil saartevaheline lennuühendus taastus, kuni detsembrini kasutas Leedu lennuettevõtte Transaviabaltika Saarte lennuliinide pakutavat õhutranspordivõimalust Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil 7511 inimest. 19kohalise lennuki keskmiseks täitumuseks tegi see 57 protsenti, kirjutas Saarte Hääl.

Hetkel kuum