Mait Kraun • 23. jaanuar 2017 kell 18:55

Trump loobus Vaikse ookeani kaubandusleppest

Donald Trump  Foto: EPA

Trump loobus täna Aasia-Okeaania kaubandusleppest ning lubas ettevõtjatele, et regulatsioone vähendatakse 75 protsendi võrra "või rohkem", vahendab CNBC.

Trump kohtus Valges Majas täna suurettevõtete juhtidega ning kordas oma kampaania ajal antud lubadust, et ettevõtetele kehtestatud regulatsioonid „on kontrolli alt väljunud“ ning neid tuleb järsult vähendada. Praegu ei ole veel teada, milliseid regulatsioone Trump tühistada tahab.

„Me vähendame regulatsioone suurelt, aga alles jäävad reeglid kaitsevad inimesi sama hästi edasi,“ ütles Trump kohtumisel, kus olid ka Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk ja Under Armouri juht Kevin Plank.

President lisas, et kaubanduslepete ümbertegemine ei tähenda vabakaubandusest loobumist. Ta kirjutas täna alla valitsuse määrusele, millega loobutakse Aasia-Okeaania kaubandusleppest (Vaikse ookeani ülene kaubanduslepe).

„See, mida me täna tegime, on Ameerika töötajale hea uudis,“ ütles Trump. Põhja-Ameerika Vabakaubanduslepet ta veel ette ei ole võtnud, aga anonüümseks soovida jäänud nõuniku sõnul protsess juba käib.

Trump ütles, et tahab ettevõtete maksukoormust vähendada. „See peaks langema praeguselt 35 protsendilt 15-20 protsendini,“ ütles Trump. Ta lisas, et tahab premeerida ettevõtteid, mis valmistavad tooteid kodumaal ning USA firmade poolt välismaal toodetud kaupu hakatakse piiril maksustama.

Pärast kohtumist ütles Dow Chemicali tegevjuht Andrew Liveris, et ettevõtete esindajad tulevad 30 päeva pärast tagasi ning pakuvad välja enda sammud USA tööstuse arendamiseks.

Hetkel kuum