Äripäev • 27. jaanuar 2017 kell 6:10

Kütusemüüjad: tulekul ajaloo järsim hinnatõus

Veebruari algul ootab Eestit ees ajaloo suurim mootorikütuste hinnahüpe.  Foto: epa

Kuigi veebruari alguses jõustuv aktsiisitõus kergitab kütuste liitrihinda ligi viis senti, hoiatavad kütusefirmad, et bensiini ja diislikütuse hind tõuseb oluliselt rohkem, kirjutab ajaleht Postimees.

Järgmisel kolmapäeval ehk 1. veebruaril jõustub bensiinile ja diislikütusele kümneprotsendiline aktsiisitõus, kuid kuna tanklates on paaripäevane varu, siis hinnad ilmselt päevapealt ei tõuse, kirjutab väljaanne.

"Usun, et suurem hüpe hindades tuleb ilmselt esmaspäeval ehk 6. veebruaril, mil juba aset leidnud aktsiisitõusule lisandub ka traditsiooniks saanud praktika, kus nädala alguses hinnad kerkivad," ütles Postimehele Olerexi juhatuse liige Alan Vaht, kelle sõnul pole vaja imestada, kui kütusehinnad küündivad siis tanklates rekordilise 1,3 euroni liitri kohta.

Praegu veel Statoili kaubamärki kasutava Circle K mootorikütuste tootejuht Indrek Sassi märkis, et peale jaemüügihindade normaalsele tasemele liikumise lisandub ka aktsiisitõus ning tulemuseks võib olla kõigi aegade järsem hinnatõus mootorikütuste jaeturul.

Loe lähemalt Postimehest.

Hetkel kuum