Kristel Härma • 30 jaanuar 2017

Coop Panga juht: hullumeelne oleks konkureerida suurte pankadega

Coop Panga juht Margus Rink ei kavatse hakata konkureerima suurpankadega. Küll aga tahaks nende kliendid endale püüda maapiirkondades.  Foto: Andras Kralla

Eesti Krediidipangast loodav Coop Pank ei kavatse hakata konkureerima suurpankadega, küll aga soovib üle võtta nende kliendid maapiirkonades.

„Hullumeelne oleks minna konkureerima suurte pankadega ja teha veel üks selline pank sinna juurde. Seda me ei tee. See oleks ujumine punases verises ookeanis ja üksteisele ainult liiga tegemine,“ teatas loodavat Coop Panka juhtima hakkav Margus Rink.  

Rink töötas alates oktoobrist Eesti Krediidipangas strateegiajuhina ja tehingu toimumise ajaks oli valmis uus strateegia, et saaks kohe startida. Esiteks tahab pank keskenduda eraklientide turule, millele peaks abiks olema Coopi kaupluste 600 000 liikmeline kliendibaas. „Ma ei usu, et need 600 000 tulevad meile,“ tõdes Rink, mistõttu sihivad nad esimese kolme aastaga 100 000 aktiivset klienti, mida oleks Eesti Krediidipanga praegustest aktiivsetest klientidest kümme korda rohkem.

Siiski põhineb uue panga strateegia Coopi kaupluste olemasolevatel klientidel ja nendega seotud väikestel või keskmistel ettevõtetel. „Me ei lähe püüdma suuri ettevõtteid. See ei ole meie turg, see on selge valik,“ selgitas Rink.

Peale igapäevapanganduse keskendub Coop Pank väikefinantseerimisele. Klientidele pakutakse väikelaenu, krediitkaarti, järelmaksu, aga ka kodulaenu. Pank ei kavatse järgmise kolme aasta jooksul tegeleda elu- ja varakindlustusega, pensionifondidega, ega investeeringutega. „Sihime kõige vajalikumatele teenustele,“ ütles Rink.

Panga teenindusmudel ehitatakse üles sellele, et kliendiga kohtutakse seal, kus ta on ja kus on talle kõige mugavam. Seetõttu hakatakse kasutama Coopi praegust kaupluste võrku pangakontoritena. Suuremates Coopi kauplustes hakkavad olema pangakontorid, sularaha hakkavad väljastama kassapidajad kaupluste kassades. Sügiseks tulevad ka interneti- ja mobiilipank.

Enda suurimat eelist näeb uus pank maapiirkonades, kus on suurpangad enda kontorid ja sularahaautomaadid sulgenud. „Kui alternatiiv on minna pangateenust saama kuskilt linnast, siis me eeldame, et enamus võiks leida selles iva, et meile tulla," sõnas Rink ja lisas, et neil on klientide ületuleku kiirendamiseks veel mõtteid, millest aga ei räägita enne sügist, kui Eesti Krediidipangast saab Coop Pank. 

Hetkel kuum