Harro Puusild • 3 veebruar 2017

Leedu on oskustööjõuga suuremas hädas kui Eesti

Mait Palts  Foto: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Eksperdid annavad 9-palli skaalal oskustööjõu kättesaadavuse probleemile Eestis 6,1 punkti, aga näiteks Leedus suisa maksimaalsed 9 punkti.

„Tööjõu, ja mitte ainult oskustööjõu nappus ei ole ainult meie probleem. Sellega seisavad silmitsi kõik Ida-Euroopa riigid, kus see on veel hullem kui meil. Eksperdid hindavad 9-palli skaalal oskustööjõu kättesaadavuse probleemi olulisuseks Eestis 6,1 punkti, aga näiteks Leedus suisa 9 punkti,“ kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts 26. jaanuaril ilmunud Äripäeva tööstuse erilehes.

„Probleemi kiiret süvenemist kinnitavad ka meie Leedu kolleegid, öeldes, et see on hakanud pärssima investeeringute riiki meelitamise strateegia tulemuslikkust,“ lisab ta.

Veel ütleb Palts, et midagi pole teha – riikide võitlus tööjõu pärast tiheneb ning täit kompensatsiooni ei paku sellele ilmselt ka võõrtööjõu suurem kasutamine. „Enamik eksperte on arvamusel, et ettevõtjail tasub aktiivselt otsida võimalusi tootmise ja protsesside automatiseerimiseks,“ sõnab Palts.

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Hetkel kuum