Äripäev • 20 veebruar 2017

Eesti roomiksõiduk pakub huvi Araabia Ühendemiraatide armeele

Milremi mehitamata roomiksõiduk.  Foto: Milrem

Kaitsetööstusettevõte Milrem esitleb oma mehitamata roomiksõidukit THeMIS sel nädalal Lähis-Ida suurimal kaitsetehnikamessil IDEX, kus ollakse koos partnerite AEC ning IGGga, viimasega sõlmiti täna kavatsuste protokoll roomiku pakkumiseks Araabia Ühendemiraatide armeele, vahendas Milrem pressiteates.

IGG Aselsan Systems (IAIS) on Araabia Ühendemiraatide suurima kaitsetööstuse International Golden Groupi (IGG) ning Türgi suurima kaitsetehnika tootja Aselsani ühisfirma, mis tegutseb Araabia Ühendemiraatides. Milremi tegevjuhi Kuldar Väärsi sõnul alustavad firmad esialgu testprogrammiga, mille raames testivad ühendemiraatide sõdurid sõiduki võimekust.

Ettevõtete ühistööd põhineb THeMISil ning Aselsani kaugjuhitaval relvasüsteemil SARP.

IAISi tegevjuhi Khalifa Al Boloushi sõnul vastab süsteem kõigile kliendi taktikalistele vajadustele sõjaväljal, vähendades oluliselt kaasnevat kahju ning suurendades täpsust. Eesti kaitseministri Margus Tsahkna sõnul on tegemist on ajaloolise lepinguga kogu Eesti kaitsetööstuse jaoks.

„Lähis-Ida turg on Milremi jaoks väga oluline, sest sealsed riigid on väga huvitatud mehitamata lahenduste kasutusele võtmisest uue sõjalise võimekusena,“ märkis Väärsi pressiteates.

Milrem on militaar- ja tööstustehnoloogiate väljatöötamisele, remontimisele ja hooldusele spetsialiseerunud tehnikalahenduste pakkuja. Ettevõtte kaks peamist tegevusala on mehitamata sõidukite arendamine ning militaarse rasketehnika hooldus ja remont.

Hetkel kuum