Äripäev • 21. veebruar 2017 kell 13:54

Tsahkna tutvustab Abu Dhabis Eesti kaitsetööstust

Kaitseminister Margus Tsahkna kohtub Araabia Ühendemiraatide kaitseministriga.   Foto: kaitseministeerium

Kaitseminister Margus Tsahkna pidas kohtumisel Araabia Ühendemiraatide kaitseministri Mohammed Bin Ahmad Al Bawardiga läbirääkimisi küberkaitse koostöö võimaluste laiendamiseks, teatas kaitseministeerium.

"Eesti ja Araabia Ühendemiraatide kahepoolsed suhted on viimastel aastatel just peamiselt IKT valdkonnas tihenenud. Emiraatide kaitseminister rõhutas, et järjest enam tuleb panustada just küberkaitsesse ja selles valdkonnas tuntakse väga suurt huvi Eesti kogemuste ja uudsete lahenduste vastu," ütles kaitseminister Margus Tsahkna pressiteate vahendusel.

Tsahkna sõnul on kaitsetööstuse valdkonnas Eesti eeliseks innovaatilised lahendused ja suuremat tähelepanu on juba püüdnud küber-, piirikaitse ning mehitamata süsteemide arendused.

Minister Tsahkna kohtus eile koos Eesti ettevõttega Milrem Araabia Ühendemiraatide suurima kaitsetööstusettevõttega IGG Aselsan Systems. Kohtumise raames sõlmisid IGG ja Milrem lepingu, et hakata Araabia Ühendemiraatidele müüma mehitamata roomiksõidukeid. Samuti toimus kohtumine Singapuri ettevõttega ST Kinetics, millega Milrem peab läbirääkimisi ühise arendus- ja tootmisettevõtte rajamiseks Eestis.

Läbirääkimised toimusid ka kohaliku piirivalve esindajatega, mis on AÜE ja Omani piiril testinud Eesti ettevõtte Defendec loodud piirikaitsesüsteemi Smartdec. Sama piirikaitsesüsteem on kasutusel ka Eesti ja kogu Baltikumi maismaapiiride monitoorimisel.

Hetkel kuum