Väinu Rozental • 24. veebruar 2017 kell 21:01

Millest gasellfirmade juhtfiguurid salamisi unistavad?

Marko Kurits, moodulahje tootva ja paigaldava Põlvamaa firma OÜ Ahja Moodulahi tegevjuht ja põhiomanik  Foto: Väinu Rozental

Kiiresti kasvavad firmad ehk gasellid on küll olnud erakordselt edukad, kuid neilgi on täitumata soove, mida nad on Äripäevaga jaganud. Siinkohal valik gasellide unistustest.

Suurimaks ahjutootjaks Eestis!

Marko Kurits, moodulahje tootva ja paigaldava Põlvamaa firma OÜ Ahja Moodulahi tegevjuht ja põhiomanik (2015 Gaselli TOPis 127. koht)

Tahaks olla suurim ahjutootja Eestis. Enamik pakutavatest ahjudest on praegu importtooted, aga õnneks muutub klient järjest teadlikumaks ja eelistab üha rohkem kodumaist ahju.Suur unistus ja eesmärk on loomulikult pääseda eksporditurgudele. Seni on üksikud moodulahjud läinud Soome, Lätti ja Rootsi, need ahjud on sealne klient ise kokku pannud. Samas, tsiteerides tarku mehi, ei tasu trügida välismaale, kui koduturul on asjad pooleli. Meil on koduturul võita turuosa küll ja veel. Pealegi on kodus lihtsam äri ajada kui välismaal.

Enn Kuslap, Pärnumaa lihatöötleja OÜ Karjamõisa tegevjuht ja kaasomanik  Foto: Väinu Rozental

Kohalik liha koolidesse!

Enn Kuslap, Pärnumaa lihatöötleja OÜ Karjamõisa tegevjuht ja kaasomanik (2014 Gaselli TOPis 131. koht)

Plaanime laiendust, unistan, et see teostuks lähiaastail. Saaksime oluliselt tootmispinda juurde, samuti näeb projekt ette suuremaid kontoriruume.

Uus märksõna on meil alates 2016. aasta kevadest maheliha, tahame hakata seda välja müüma. Näiteks Taanis on mahetoit hästi hinnatud, koolides ja lasteaedades on lausa ette kirjutatud, et enamus toiduks kasutatavast lihast peab olema maheliha. Eestis on selleni veel palju astuda, meie vaatame rahakotti ja sööme seda, mida kannatab osta. Unistan sellest, et Eesti koolides pakutakse kõigepealt kohalikku liha ja järgmise sammuna maheliha.

Meelis Ainsoo, Põlva projekteerimisfirma OÜ Kulgur Projekt juhataja ja omanik  Foto: Väinu Rozental

Unistuste tööandjaks!

Meelis Ainsoo, Põlva projekteerimisfirma OÜ Kulgur Projekt juhataja ja omanik (2014 Gaselli TOPis 337. koht)

Minu unistus on olla unistuste tööandja.

Et ettevõte oleks koht, kus inimesed saavad oma unistusi realiseerida ja ennast teostada, saades ettevõttelt igakülgset tuge. Tahan, et töötajad ei suhtuks firmasse kui minu omasse, vaid et nad tunneksid, et ka nemad on oluline osa ettevõttest. Ja et nad oleksid motiveeritud nii ennast kui ka firmat arendama.

Egert Ivask, Tartus Tähtvere tennise- ja tantsukeskust haldava OÜ Dorpat Sport tegevjuht  Foto: Väinu Rozental

Uus ujula Tartusse!

Egert Ivask, Tartus Tähtvere tennise- ja tantsukeskust haldava OÜ Dorpat Sport tegevjuht (2015 Gaselli TOPis 479. koht)

Tahame jätkuvalt olla Tartu ja Lõuna-Eesti suurim ning parim tennisekeskus. Meie eesmärk on kaasata uusi tennisesõpru ja fänne, samuti loodame, et Tartust sirguks rohkem professionaalsel tasemel mängijaid.

Suur unistus on ehitada tennisekeskuse kõrval oleva kunagise Dünamo väliujula kohale korralik siseujula. Tartus on ujumisvõimalused väga piiratud, linnarahval peale Aura praktiliselt muud ujumiskohta polegi. Sarnaselt tennisehalliga suudaksime ka ujulat jooksvalt majandada, aga investeeringute mahtu see tagasi ei too.

Margus Pärn, tööstusseadmete diagnoosimise ja remondiga tegeleva Tartu firma OÜ MadeMans Service juhataja ja omanik  Foto: Väinu Rozental

Piisavalt puhata!

Margus Pärn, tööstusseadmete diagnoosimise ja remondiga tegeleva Tartu firma OÜ MadeMans Service juhataja ja omanik (2014 Gaselli TOPis 298. koht)

Mu suur unistus on, et saaksin piisavalt puhata.

Firma esimestel aastatel töömehed käisid puhkusel, aga mina ei saanud minna. Tõsi, viimastel aastatel olen ka mina saanud paariks nädalaks ära sõita. Minu kaugem eesmärk on see, et kui ma kunagi kõrvale astun, siis ettevõte toimiks edasi.

Ursel Kaarna ja Arvi Prants, Võru kaubandusfirma KPG Kaubanduse OÜ juhatuse liikmed ja omanikud   Foto: Väinu Rozental

Magaziin igasse keskusesse!

Ursel Kaarna ja Arvi Prants, Võru kaubandusfirma KPG Kaubanduse OÜ juhatuse liikmed ja omanikud (2014 Gaselli TOPis 899. koht)

Unistame sellest, et viie aasta pärast teaksid kõik Eesti inimesed, mis asi on Magaziin.

Meie unistus on kunagi oma poeketiga jõuda igasse suuremasse keskusesse. Näiteks Ida-Virumaal ja Lääne-Eestis ei teata meid veel ning Tallinnas teatakse vähe. Praegu on meil pealinnas kaks Magaziini poodi ja need asuvad linna erinevates otstes. Tahame lähiaastatel avada Tallinna eri paigus veel poode.

Ulvi Zupsman, toitlustusega tegeleva Võru firma OÜ Pizzakaubandus tegevjuht ja omanik  Foto: Väinu Rozental

Kallim pitsa!

Ulvi Zupsman, toitlustusega tegeleva Võru firma OÜ Pizzakaubandus tegevjuht ja omanik (2014 Gaselli TOPis 713. koht)

Unistan stabiilsusest. Tahan jõuda selleni, et igapäevane töörutiin toimiks justkui iseenesest. Praegu on asi võib-olla selles, et ma ei julge ülesandeid töötajatele delegeerida.

Unistan ka sellest, et kunagi suudaksime Võrus müüa Peetri Pizza pitsasid sama hinnaga, mis mujal Eestis, praegu müüme pitsasid näiteks Tallinna hindadega võrreldes euro odavamalt.

Hetkel kuum