Suhkruotsuse edasikaebamine lahtine

Valitsus otsustas kaks aastat tagasi esitada hagi Euroopa Kohtusse, et saada vähemalt osaliselt tagasi suhkru üleliigse varu eest makstud tasu.  Foto: Postimees/Scanpix
Marge Väikenurm • 24. märts 2017 kell 11:15

Eesti jäi kohtus alla Euroopa Komisjonile, kui nõudis suhkrutrahvi vähemalt osalist tagasisaamist. Veel pole selge, kas Eesti jätkab vaidlust.

"50:50," vastas maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand, milline tõenäosus oli, et Eesti kaotab. "Argumendid olid mõlemal. Otsus on praegu selline, nagu ta on."

Kand sõnas veel, et praegu ei ole selge, kas valitsus kaebab otsuse edasi. Edasisi samme kommenteerib ministeerium pärast otsusega põhjalikumalt tutvumist.

Valitsus otsustas kaks aastat tagasi esitada hagi Euroopa Kohtusse, et saada Euroopa Liidult vähemalt osaliselt tagasi 34,3 miljonit eurot suhkru üleliigse laovaru eest makstud tasu.

Eesti läks kohtusse nõudma, et komisjon arvestaks suhkrut puudutava otsuse üle vaatamisel kahe Euroopa Kohtu 2012. aasta kohtuotsusega, millega tühistati muude toodete, mitte suhkru üleliigsete laovarude eest tasu määramise otsus. Lisaks ka kohtuotsusega, milles Euroopa Kohus leidis, et õigusakte ei saa üksikisikutele rakendada, sest neid ei avaldatud õigeks ajaks liikmesriigi keeles.

Hetkel kuum