Märt Belkin • 28. märts 2017 kell 10:30

Pangad ootavad kiiremat majanduskasvu

Nordea panga peaökonomist Eestis Tõnu Palm.  Foto: Raul Mee

Suurpangad prognoosivad Eestile selleks aastaks üle 2protsendilist majanduskasvu ning inflatsiooni taastumist.

Kui eelmisel aastal jäi majanduskasv 1,6 protsendi juurde, siis sellelt aastalt ootavad SEB ja Swedbank 2,2protsendilist SKP tõusu. Nordea on enda värskes prognoosis veelgi optimistlikum ja prognoosib koguni 2,5protsendilist majanduskasvu.

Vaata järgnevalt graafikult, milliseks hindavad pangad ja Euroopa Komisjon sel ja järgmisel aastal Eesti majanduskasvu väljavaadet. 

Suuremate pankade ja Euroopa Komisjoni ootused Eesti majanduse käekäigule  

Majanduskasv kiiremaks

Järgmisel aastal peaks majanduskasv pankade hinnangul tänavusega võrreldes veidi kiirenema, ehkki kõrgemat kui 3protsendilist kasvu prognoosib vaid SEB. 

Pankadega enam-vähem samal nõul on Euroopa Komisjon, mis ootab enda veebruaris avaldatud prognoosis Eestile tänavu 2,2protsendilist majanduskasvu, mis järgmisel aastal peaks kiirenema 2,6 protsendini.

Inflatsioon tagasi

Kui eelmisel aastal kasvasid harmoniseeritud tarbijahinnad vaid 0,8 protsenti, siis sel aastal ootavad kõik pangad inflatsiooni taastumist. Tarbijahinnad peaksid SEB prognoosi järgi tänavu kasvama 2,8 protsenti, Nordea ja Swedbanki hinnangul aga isegi 3 protsenti.

Järgmisel aastal peaks inflatsioonimäär kõikide pankade hinnangul olema tänavusest veidi aeglasem, ent siiski vähemalt 2,4 protsenti.

Nordea avaldas enda viimase majandusprognoosi märtsis, SEB veebruaris ja Swedbank jaanuaris.

Hetkel kuum