Äripäev • 2. aprill 2017 kell 6:15

Jõhvi ehitusettevõtja võeti vahi alla

ehitus  Foto: Peeter Lilleväli, Põhjarannik

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel võttis Viru maakohus vahi alla tuntud Jõhvi ehitusettevõtja ja endise poliitiku Alar Sepperni, keda kahtlustatakse maksukuritegudes, kirjutab Põhjarannik.

Kahtlustuse kohaselt esitas osaühingu Sepmar juhatuse liige Alar Seppern (31) oma raamatupidaja ja veel ühe isiku kaasaaitamisel maksuametile teadlikult jaanuarist 2016 kuni jaanuarini 2017 firma käibe- ja tuludeklaratsioonides maksukohustuse vähendamise eesmärgil valeandmeid, millega jäi maksmata makse esialgsetel andmetel üle 190 000 euro ulatuses, vahendab Põhjarannik. 

Viru ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Rita Hlebnikova sõnul otsustas prokuratuur taotleda mehe vahistamist, kuna tegemist on ettevõtjaga, kes on sooritanud maksusüüteo, mis on toime pandud pikema perioodi kestel, ning “negatiivse tulevikuprognoosi kohaselt võib jätkata uute samalaadsete kuritegude toimepanemist”. 

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul vajab ehitussektor tekitatava maksukahju tõttu pidevat tähelepanu, et ettevõtjatel oleks võimalik võrdsetel tingimustel konkureerida. “Petturid püüavad riigihangetel edu saavutamiseks käibenumbreid fiktiivselt suurendada ning samal ajal võltsarvete alusel oma maksukohustusi vähendada, tekitades sellega aga raskusi ausalt tegutsevatele ettevõtjatele. Lisaks sellele on ka ümbrikupalkade probleem eriti terav just ehitussektoris,” lisas Kuus.

Äripäev kirjutas just sel nädalal Alar Sepperni ühe kinnisvarafirma Best Buildingu majandustulemustest. Müügitulu ja ärikasum tõusid enam kui kahekordseks.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et elamute ja teiste hoonete ehitusega tegeleva Best Building OÜ müügitulu kasvas 2016. aastal 153 protsenti 4,78 miljoni euroni. Ärikasum tõusis 167 395 euro võrra 259 313 euroni (+182 protsenti).

2015. aastal töötas ettevõttes 2 inimest, 2016. aastal juba 24 (keskmine töötajate arv sel aastal). Käive töötaja kohta oli 199 276 eurot ning keskmine brutotasu kasvas 19 protsendi võrra 381,7 euroni kuus.

Ettevõte pole tegevusaruandes märkinud, miks töötajate arv, käive ja kasum nõnda järsult tõusid. Omanikeks on Alar Seppern (49protsendiline osalus) ja Leedu ettevõte UAB Autofina.

Juhtkonnale maksti eelmisel aastal tasudeks 5038 eurot.

Hetkel kuum