Äripäev • 3 aprill 2017

Konkurentsiamet uurib kinnisvarafirmade portaaliboikotti

11 kinnisvarabürood eemaldasid hinnatõusu vastu protestiks oma kuulutused kv.ee portaalist.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Konkurentsiamet algatas analüüsi, et hinnata, kas kokkuleppeliselt ühest kinnisvaraportaalist oma kuulutused ära korjanud kinnisvarabüroode tegevust võiks käsitleda kartellikokkuleppena, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Märtsi lõpus panid 11 kinnisvarabürood seljad kokku ja teatasid, et keelduvad oma kuulutusi alates aprillist kinnisvaraportaalis kv.ee kuvamast, sest neile ei meeldi portaali otsus muuta hinnapoliitikat, mis tähendanuks suurematele büroodele mitmesaja protsendini ulatuvat hinnatõusu.

Hinnakokkulepped konkurentide vahel on äris keelatud, kuid kas ka kokkulepe boikoteerida on keelatud, seda asub konkurentsiamet nüüd vaagima, kirjutas ERRi uudisteportaal.

"Saame hetkel öelda, et konkurentsiamet analüüsib olukorda ja ei ole praeguseks seisukohta kujundanud," teatas ameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits ERRile, selgitades, et seetõttu nad teemat praegu lähemalt ka kommenteerida ei saa.

Kinnisvarabüroode otsus on vesi teiste kinnisvaraportaalide veskitele, märgib ERR. Konkureeriv City24.ee, ärinimega Kinnisvaraportaal AS, kuulub Ilmar Kompusele ettevõtte OÜ 24 M2 kaudu. KV.ee, mille tagant suur hulk kinnisvarabüroosid lahkus, kuulub Allepal OÜ-le, mis on 100 protsenti Margus Linnamäe kontrollitava Eesti Meedia omanduses.

Hetkel kuum