Äripäev • 10. aprill 2017 kell 5:23

Parimaks praktikakohaks valiti haigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla  Foto: Raul Mee

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi “Parim praktikakoht 2017” võitis Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse.

Parimaks väikeettevõttest praktikakohaks valiti Valgamaal restorani omav Naudingumaitse OÜ ja parimaks regionaalseks praktikakohaks tekstiiliettevõte Wendre AS.

“Tiitli saamine on meie haiglale suur tunnustus ning eelkõige on see tunnustus meie 568 praktikajuhendajale, kes igapäevaselt oma põhitöö kõrval tulevasi kolleege juhendavad,” märkis Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.

Hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare puhul paistab Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul silma hea koostöö kooliga ja süsteemne lähenemine praktikakorraldusele. “Hindamiskomisjoni jaoks kerkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul esile õppeasutusega läbimõeldud koostöö. Haigla panustab aktiivselt praktika juhendajate koolitamisse ja seda tehakse üheskoos kooliga. Samuti väärib märkimist kogu praktikakorralduse süsteemi terviklikkus – tegevused on läbi mõeldud esimesest päevast praktika tagasisidestamiseni välja,” sõnas Tamsar.

Parima regionaalse praktikakoha tiitliga pärjatud Wendre AS on oluline Pärnumaa tekstiilierialade õpilaste koolitaja. Koostöös õppeasutustega viiakse läbi õpipoisiõpet, mis aitab tõsta nii ettevõtte siseselt töötajate kvalifikatsiooni kui koolitada uut tööjõudu maakonnas.

Parimaks väikeettevõtteks valitud Naudingumaitse OÜ pisike kollektiiv leiab põhitöö kõrvalt aega võtta praktikale tulevasi kokkasid. Nad on heaks koostööpartneriks Valgamaa Kutseõppekeskusele, kelle sõnul on praktika Naudingumaitse OÜs õpiväljundeid toetav, alati personaalne ja õpilasele huvitav.

Kolme kategooria võitjatel on õigus kasutada spetsiaalselt väljatöötatud märgist. Auhinnaks on igale ettevõttele klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja haridus- ja teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Hetkel kuum