Arakas: mõistlikke objekte napib

18. aprill 2017, 08:31
Eften Capitali juht Viljar Arakas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170418/NEWS/170419731/AR/0/eften,-viljar-arakas.jpg

Eesti suuremaid ärikinnisvaraomanikke Eften Capital ostab kaks uut objekti ja kaasab omanikelt lisaraha.

EfTEN Capitali alternatiivne investeerimisfond EfTEN Real Estate Fund III AS kuulutab välja kolmanda aktsiaemissiooni maksimaalse mahuga 6,3 miljonit eurot, mis on suunatud vaid fondi praegustele aktsionäridele.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i fondijuht Viljar Arakase sõnul kapitali, mis otsib investeerimisvõimalusi, hetkel jätkub, kuid puudus on just sobiva riski ja tulu profiiliga investeerimisobjektidest, mistõttu korraldatakse emissioon sedapuhku varasemast poole väiksemas mahus ja vaid olemasolevatele aktsionäridele.

"Tänaseks on ärikinnisvara hind tõusnud piisavalt, et huvipakkuvaid objekte, kuhu oleks mõistlik investeerida, leidub väga vähe," selgitas Arakas. 

Kolmanda emissiooni käigus kaasatava kapitali jaoks on ettevõte sadakonna projekti hulgast välja sõelunud kaks atraktiivset objekti Laagris -  uus Selver ja Hortese aianduskeskuse kinnistu. Lisaks ehitatakse Arakase sõnul kapitaalselt ümber DSV Riia logistikakeskus.

Fondi varade maht on 31. märtsi 2017. aasta seisuga kokku 76,3 miljonit eurot, millest omakapital moodustab 29,9 miljonit eurot.

2015. aastal asutatud EfTEN Real Estate Fund III AS on 10aastane tähtajaline fond, millest 3 aastat on investeerimisperiood, 5 aastat hoidmisperiood ja 2 aastat väljumisperiood. Fond on plaanis peale investeerimisperioodi lõppemist noteerida Balti börsil, mille tulemusel muutub fond tähtajatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2017, 08:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing