Äripäev • 10. mai 2017 kell 11:34

Kaubanduskoda: valitsus sõidab ettevõtjatest teerulliga üle

Kaubanduskoja peadirektor Mait Palts  Foto: Andres Haabu

Kaubandus-tööstuskoda paneb imestama valitsuse suhtumine ettevõtjatesse ja vastakad sõnavõtud ettevõtjate toetamise ja nendega suhtlemise kohta, teatas koda pressiteates.

Praegu ollakse pigem olukorras, kus valitsus sõidab ettevõtjatest lihtsalt teerulliga üle. Räägitakse vajadusest kuulata ja arutada, kuid teod näitavad, et tegelikult see arvamus kedagi ei huvita, teatas koda.

Näiteks tõi koda valitsuse tänase otsuse heaks kiita pakendimaksu eelnõu. „Oluline on välja tuua, et eelnõu kommenteerimiseks anti huvigruppidele aega vaid napp neli päeva ja arvamused tuli esitada möödunud reedeks,“ ütles kaubanduskoja peadirektor Mait Palts. „Igasugune tagasiside neile kommentaaridele puudub. Samuti ei ole ministeeriumid pidanud vajalikuks täita neile seadusega pandud kohustust vastata meie varasematele pöördumistele 30 päeva jooksul.“

Ta selgitas, et kaubandus-tööstuskoda, toiduainetööstuse liit, kaupmeeste liit ja keemiatööstuse liit saatsid juba 7. aprillil rahandusministeeriumile ja keskkonnaministeeriumile kirja, milles soovisid vastuseid planeeritava pakendiaktsiisi kohta. „Täna, 10. mail pole ministeeriumitelt paraku vastuseid tulnud. Neid vastuseid ei sisaldanud ka eelnõu,“ kinnitas Palts.

„Lisaks saatis kaubanduskoda koos tööandjate keskliiduga 4. aprillil kirja peaminister Jüri Ratasele, millega juhtisid tema tähelepanu planeeritava panditulumaksuga seonduvatele probleemidele. Ka sellele pole endiselt vastust tulnud,“ sõnas ta.

Paltsi sõnul pole valitsuse palju räägitud ettevõtjatest hoolimine, nendega suhtlemine ja koostöö tegemine praeguse seisuga tõsiselt võetav. „Poliitikute poolt oleks ausam otse välja öelda: „Me teeme need muudatused ära igal juhul ja ärge hakakegi nende arutamisele või analüüsimisele aega raiskama, vaid asuge kohe rakendama“. Sellega jääks ära tarbetu töö ja kõik saaksid aru, kuidas asjad tegelikult on, ning hea õigusloome käigu kus seda ja teist,“ ütles Palts.

Hetkel kuum