Äripäev • 17. mai 2017 kell 3:46

TransferWise ületab kasumiläve

TransferWise'i tegevjuht Taavet Hinrikus  Foto: Andres Haabu

Eestlaste Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmani kuus aastat tagasi loodud idufirma TransferWise pöördub sel aastal kasumlikuks - iga kuu vahendab ettevõte üle miljardi euro, kirjutas BBC.

Rahaülekandeid vahendava TransferWise'i väärtuseks hinnatakse 1,1 miljardit dollarit ja sel on üle miljoni kliendi. Ettevõtte rahvusvaheline töötajaskond on kasvanud 700 inimeseni.

Tänavu märtsis lõppenud majandusaastal oodatakse ettevõttelt 3,4 miljoni dollari suurust puhaskahjumit, ent ettevõtte enda teatel jõuavad nad sel kalendriaastal kasumisse. 

Hinrikuse sõnul on TransferWise üks väheseid uutest ülemaailmsetest finantsteenuse pakkujatest. "Et ületasime kasumiläve vaid pärast kuut tegutsemisaastat, näitab, kui tugev on vundament, millele oleme firma ehitanud. Kuid see on vaid algus," rääkis Hinrikus.

Äripäevale kommenteeris TransferWise, et ootavad märtsis lõppenud majandusaasta maksude-eelseks kahjumiks 2,6 miljonit naela. "Kalendriaasta lõikes, s.o 2017. aasta algusest arvestades on TransferWise kasumis ja hetkel jääb igakuine käive 8 miljoni naela juurde, mis tähendab, et oodatav aastakäive (run rate) jääb suurusjärku 100 miljonit naela. Kasvasime möödunud aastal 150% ning ootame mahtude kahekordistumist ka tänavu," märkis TransferWise'i kommunikatsioonijuht Marek Unt.

TransferWise on tuntud kui ükssarvik, mis tähendab iduettevõtet, mille turuhind on start-up'i faasis üle miljardi euro. Eestlaste loodud ettevõttesse on investeerinud teiste seas Richard Branson, Peter Thiel, David Yu, Andreessen Horowitz, loetleb BBC.

Viimases Äriäpäeva rikaste TOPis oli Kristo Käärmann Eesti jõukaimaks hinnatud inimesena esimesel kohal, Taavet Hinrikus kolmas. Hindasime nende vara suuruseks vastavalt 234 miljonit ja 211,7 miljonit eurot.

Hetkel kuum