Seeder võib haarata kärpekäärid

IRLi esimees Helir-Valdor Seeder.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 23. mai 2017 kell 9:31

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder kaalub keskvalitsuse töötajaile ette nähtud palgakasvu ärajätmist ja keskvalitsuse majanduskulude kärpimist, et kriitika alla sattunud maksupaketist loodetu asemele raha leida.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder on kinnitamata andmetel pakkunud välja, et üks võimalus varem kokku lepitud maksupaketi muutmisest tekkiva puudujäägi katmiseks oleks ära jätta eelarvestrateegiasse pandud keskvalitsuse töötajate palgakasv ning kärpida keskvalitsuse majanduskulusid, vahendas ERR.

ERRile teadaolevalt tegi Seeder ettepaneku, et riigieelarve strateegias aastateks 2018-2021 keskvalitsuse töötajaile ette nähtud 2,5 protsendi suuruse palgakasvu võiks ära jätta. Lisaks soovivat Seeder, et riik kärbiks igal aastal kolme protsendi võrra keskvalitsuse majanduskulusid.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakond ei soovinud teemat kommenteerida, põhjendades, et see on poliitikute ja erakondade vastata. 

Seeder teatas pärast IRLi esimeheks saamist, et praegusel kujul maksupaketti tema juhitav erakond riigikogus ei toeta ning leida tuleb teistsuguseid lahendusi, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Äripäev kirjutas eelmisel nädalal Seedri ideest, et uute maksude asemel võiks riigile lisaraha tulla valitsemiskulude kärpimisest ja pani kokku videomaterjali sellest, mis tempos on seni toimunud ametnike arvu vähenemine ja palgatõus ning kelle palka tõsteti eelmisel aastal kõige rohkem.

Hetkel kuum