Pille Ivask • 27. mai 2017 kell 7:47

10 rikkamat naist, kes on ise oma rikkuse teeninud

Meg Whitman  Foto: epa

Kui sageli on rikkamate naiste nimekirja eesotsas need, kes on oma rikkuse kas pärinud või saanud selle rikka inimesega abiellumise tõttu, siis siin toodud 10 naist on ise oma rikkuse algusest peale üles ehitanud.

Marian Ilitch

Naine peab oma rikkuse eest tänama pitsat. Ilitch asutas aastal 1959 koos oma abikaasa Mike’iga Little Caesarsi, mis on praegu USAs suuruselt kolmas pitsakett. Ettevõte on osutunud üliedukaks, aastased müüginumbrid jäävad Forbesi andmeil 4 miljardi dollari juurde ning Ilitchi varanduse väärtuseks loetakse 5,1 miljardit dollarit. Lisaks pitsaketi omamisele on naine ka üks USA hokitiimi Detroit Red Wings omanikest.

Diane Hendricks 

“Ma ei usu, et ma kellegi nõuandeid olen kuulda võtnud. Ma ei küsi teiste inimeste nõu eriti sageli. Selle asemel usaldan ma oma sisetunnet ning otsin otsuste tegemise jaoks infot ise. See on see, mis on minu jaoks töötanud,” on 70aastane Diane Hendricks oma edu kohta öelnud.

Hendricks asutas koos oma abikaasaga ettevõtte ABC Supply, mis on praegu USA suurim ehitusmaterjalide hulgimüügikett. Forbesi andmeil on ettevõtte käive 7,2 miljardit dollarit aastas. Diane Hendricksi varanduse väärtuseks hindab ajakiri aga 4,8 miljardit dollarit.

Judy Love 

Judy ning Tom Love asutasid USAs maanteede ääres tegutsevate kaupluste keti juba 1964. aastal. Äri ei läinud sugugi ladusalt, esimese tanklapoe asutamiseks pidid nad võtma 5000 dollari suuruse laenu. See summa tundub nüüd aga köömes, kui võtta arvesse, et ettevõte teenis eelmisel aastal käivet 16 miljardit dollarit. Judy Love’i varanduse väärtuseks hinnatakse 2,9 miljardit dollarit.

Oprah Winfrey 

Ilmselt selle nimistu tuntuim naine on telestaar Oprah Winfrey, kelle varanduseks hinnatakse 2,9 miljardit dollarit. Oprah’le kuulub nii oma telekanal kui ka ajakiri, ent peamise rikkuse on ta kokku ajanud siiski tänu omanimelisele talk-showle. Edu kohta on Oprah öelnud: “Elu üks suuremaid saladusi on see, et tegelikult mingit saladust pole. Kui sul on eesmärk, suudad sa selle saavutada, kui sa oled nõus selle nimel töötama.”

Doris Fischer 

Doris ning Donald Fischeri teekond ettevõtlusse sai alguse 1969. aastal, mil nad leidsid, et poest on võimatu head paari teksasid leida. Nii sündis Gap. Doris Fischeri varanduse väärtus on 2,7 miljardit dollarit.

Judy Faulkner 

Programmeerijaks õppinud Judy Faulkner rajas Epic Systemsi 1979. aastal. Praegu on see USAs kõige populaarsem meditsiinitarkvara. Faulkneri varanduse väärtuseks hindab Forbes 2,5 miljardit dollarit.

Meg Whitman 

Meg Whitman on tõenäoliselt üks laiema profiiliga naisjuhte kogu maailmas. Ta oli eBay eesotsas aastail 1998-2008. Seejärel tahtis Whitman siseneda poliitikasse, ent ebaõnnestunult. Varsti naasis ta aga taas juhikohale, sedapuhku HP-sse. Tema juhtimise all läks ettevõte ka kaheks: üks osakond keskendub arvutite ja printerite tootmisele ning teine andmekeskustele, pilvarvutusele ning tarkvarale. Naise varanduse väärtuseks hinnatakse 2,5 miljardit dollarit.

Whitmani puhul on huvitav see, et kui tema käest on küsitud ta juhtimisstiili kohta, siis ta on öelnud, et ta ei ole kunagi spetsiaalselt mõelnud sellele, et ta on naine. “Naisena ma ei mõelnud kaua sellele, kuidas ma peaksin juhtima, sest ma olen ju naine. Mulle lihtsalt meeldis väga juhtida,” on Whitman öelnud.

Johnelle Hunt 

Aastal 1961 rajasid Johnemme Hunt ning tema abikaasa J.B. ettevõtte J.B Hunt Servicesi, millest on tänaseks saanud üks suuremaid transpordilogistika ettevõtteid Põhja-Ameerikas. Naise varanduse väärtuseks hinnatakse 2,4 miljardit.

Elaine Wynn 

Hotellide ja kasiinode haldamisega tegeleva Wynn Resorts lõid 2002. aastal Elaine Wynn ning tema nüüdseks endine abikaasa Steve Wynn. Naise varanduse väärtuseks hinnatakse 2,1 miljardit dollarit.

Lynda Resnick 

Lynda Resnick ning tema abikaasa Stewart olid ettevõtjad juba enne seda, kui nad 1979. aastal reklaamiettevõtte Wonderful Company asutasid. Ettevõtte aastane käive on umbes 4,8 miljardit dollarit. Lynda Resnicki varanduse suurus jääb 2 miljardi dollari juurde.

Hetkel kuum