Äripäev • 29. mai 2017 kell 5:51

Nüüd kindel: panditulumaks jääb ära

IRLi uue juhi Helir-Valdor Seederi eestvedamisel on valitsus otsustanud ära jätta panditulumaksu kehtestamise.  Foto: Andras Kralla

Koalitsioonierakondade juhid Jüri Ratas, Jevgeni Ossinovski ja Helir-Valdor Seeder teatasid eile õhtul antud pressikonverentsil, et panditulumaks jääb ära, ülejäänud maksude üle arutelud veel jätkuvad.

"Panditulumaksu ei tule," teatas peaminister Jüri Ratas ja kinnitas, et läbirääkimised jätkuvad, sest eesmärk on leida terviklahendus ära jäetud maksudele, vahendab ERR. Kõigi erakondade juhid teatasid, et milleski ei ole veel lõpuni kokku lepitud ja arutelud käivad.

Seeder ütles, et ametiühingud on riigisektori palgatõusu ärajätmist vastustades toetunud puudulikule informatsioonile, meedial ei ole tema hinnangul mõtet juhuslikult tulnud infot laiendada, kokku lepitud otsustest antakse teada.

Täna toimub IRLi eestseisus, mistõttu pühapäeval koalitsioonis IRLi ministrite vangerdusest veel ei räägitud, sest enne peab erakond oma sees küsimuse läbi arutama, samas pole see teema Seederi kinnitusel ka esmaspäevase eestseisuse päevakorras.

Valitsuskoalitsiooni esindajate läbirääkimised ülejäänud maksude asendamiseks jätkuvad kolmapäevani.

Loe pikemalt ERRist.

Hetkel kuum