Autorite ühing andis Vichmanni firma kohtusse

Marcel Vichmanni Saku Suurhalli opereeriv ettevõte Best Idea vaidleb kohtus autorite ühinguga.  Foto: Andres Haabu
Marge Väikenurm • 31. mai 2017 kell 13:15

Eesti Autorite Ühing läks kohtusse Saku Suurhalli opereeriva firmaga, mis ei ole aastaid autoritasusid maksnud.

Ettevõtja Marcel Vichmanni ettevõte Best Idea ja autorite ühing veavad vägikaigast juba kolm aastat ehk ajast, kui suurhall Vichmanni kätte liikus.

Tüliõunaks on muutunud Jõulugala, kus on aastate jooksul oma repertuaari kuuluvate lugudega esinenud näiteks Swingers, Smilers, Ott Lepland, Liis Lemsalu ja Tanel Padar & The Sun.

Kokkulepe venis

„Oleme kõigil kolmel aastal üritanud jõuda mõlemaid pooli rahuldava kokkuleppeni, paraku ei ole seda õnnestunud teha,“ rääkis Saku Suurhalli tegevjuht Tarmo Hõbe ja lisas, et nad ei ole keeldunud autorite ühinguga lepingut sõlmimast ning autoritele tasusid maksmast.

„Soovime, et seda tehtaks õiglastel ja loogilistel alustel,“ rõhutas Hõbe, kuid vaidluse detailidesse ei laskunud. „Oleme autorite ühingule teinud konkreetsed ettepanekud ning esitanud põhjendused, millele ei ole sisulisi vastuseid saanud.“

Ümmargune summa

Autorite ühing nõuab Best Idealt üle 12 000 euro, lisaks viivist. Ühingut esindav advokaadibüroo Ellex Raidla Euroopa kaubamärgi- ja disainivolinik Mari Must kinnitas, et enne seda, kui nad kohtusse pöördusid, kestis pikk suhtlus litsentsilepingu sõlmimise ja tasu üle, kuid lepingu sõlmimise ja tasu maksmiseni ei jõutud.

Must märkis, et Jõulugalal esitati Eesti, Soome, Rootsi ja teiste autorite muusikateoseid, mille autoriõiguse kaitse tähtaeg ei ole veel möödas.

Hetkel kuum